Вівторок, 16 Липня, 2024

Електронне свідоцтво про народження дитини

Додаток «Дія» є спеціально розробленим, зручним у використанні додатком, котрий створений в рамках проєкту діджиталізації державних послуг – «держава у смартфоні». Застосунок створений спеціально для жителів України, в ньому зберігаються цифровані версії документів. Відтепер житомиряни будуть отримувати ще електронне свідоцтво про народження дітей. Детальніше про нововведення розповість Житомир Майбутнього.

Мобільний застосунок «Дія»

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що раніше свідоцтво про народження видавалося лише в паперовому вигляді. Даний документ відтепер відображатиметься в мобільному додатку «Дія» в обох батьків у смартфонах. Цікаво те, що електронний документ матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий документ. Разом зі свідоцтвом буде відображатися в застосунку актуальна адреса прописки дитини.

Відтепер житомиряни зможуть передавати цифрове свідоцтво у вигляді електронних копій. Користувачі додатку мають змогу використовувати електронні версії таких документів: електронні паспорти (закордонний та ID-картку), водійське посвідчення, студентський квиток, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, поліс цивільного страхування. Відтепер цей перелік поповнено ще й електронним свідоцтвом про народження дитини.

Окрім цього користувачі бета-тесту «Дії» зможуть переглядати, сплачувати штрафи у випадку порушення ПДР. Квитанції про оплату боргу, штрафу зберігаються в мобільному застосунку.

Мета впровадження

Михайло Федоров розповідає, що основною метою впровадження даного застосунку є спрощення життя громадянам. Відтепер житомиряни зможуть використовувати документи з Дії. Кожен українець матиме змогу цифрувати документи, котрі є повноцінними аналогами паперових, чи пластикових.

Нагадаємо, презентація мобільного застосунку «Дія» відбулася 6 лютого 2020 року в Києві. Президент Володимир Зеленський, Олексій Гончарук, котрий виконував обов’язки прем’єр-міністра та Міністерство цифрової трансформації презентували додаток.

Олексій Гончарук зазначав, що застосунок «Дія», реалізація даного проекту є стартом ідеї «держава у смартфоні». Це можливість для громадян зробити нашу країну ефективною, надавши в користування зручний сервіс. Відтепер не потрібно буде стояти у чергах, витрачаючи найдорогоцінніший наш ресурс – свій час.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.