Понедельник, 7 октября, 2024

Где в Житомире учат будущих айтишников?

Все більше молоді розуміє, що майбутнє за ІТ-сферою. Саме тому збільшується попит на таких спеціалістів, наприклад, програмістів. Наскільки складно вивчитись? Які переваги професії та де навчають майбутніх айтішників в нашому місті? Про все це розповість Житомир Майбутнього.

Чи складне навчання? Переваги професії

Долучитися до сфери ІТ може кожний при зацікавленості в програмуванні та математиці. Має значення також знання іноземної мови та розвинені аналітичні здібності, логіка. Абітурієнти обирають спеціалізацію, заклад, майбутню роботу. Якщо розглянути переваги професії програміста, наприклад, тоді варто виділити наступне:

  • високий попит на фахівців. Зазвичай вже під час навчання студенти підшуковують роботу, а у випадку програмістів, або ж інших професій ІТ це зробити досить просто;
  • високий розмір заробітної плати. Навіть студенти без досвіду будуть отримувати хорошу плату за виконану роботу, а надалі ця тенденція лише буде зростати.

Доречно розглянути недоліки при виборі майбутньої професії. У даному випадку це робота в режимі авралу, стрес. В суспільстві досі існує стереотип стосовно того, що професія зі сфери ІТ, наприклад, програміста, накладає специфічний відбиток на характер людини. Але це зустрічається вкрай рідко.

Вибір напрямку ІТ

Дійсно, перед навчанням краще обрати напрямок, адже сучасне програмування є трудомістким процесом.

  1. Прикладний напрямок, в межах якого фахівці займаються розробкою, а також впровадженням ПЗ, необхідне для функціонування організацій.
  2. Найскладнішим відгалуженням професії вважають системний напрямок. Фахівці займаються розподілом баз даних, розробляють інтерфейси, операційні системи.
  3. Web — це фахівці, котрі працюють з глобальними мережами. Діджиталізація стала поштовхом для популяризації даного напрямку.

Навчання в Житомирі для майбутніх айтішників: куди вступати?

Після 9 класу для майбутніх ІТ-спеціалістів є такі варіанти для вступу.

Молодший бакалавр

  1. Київський інститут бізнесу та технологій, фаховий молодший бакалавр за напрямком «Комп’ютерна інженерія». Серед дисциплін підготовки виділяють алгоритмізацію, програмування, WEB-технології та WEB-дизайн, інженерну графіку та багато інших напрямків. Навчання на базі 9 класів триває 4 роки, а на базі 11 класів — 3 роки.
  2. Житомирський агротехнічний коледж.
  3. Житомирський технологічний коледж.
  4. Житомирський коледж бізнеса та права.

Останні три коледжі приймають випускників 9 класів, їх відносять до переліку закладів ІТ-направлення.

Бакалавр

Після 11 класу випускники можуть отримати вищу ІТ-освіту в таких закладах Житомира.

  1. В Державному університеті «Житомирська політехніка». Доступні спеціальності програміста, фахівця з кібербезпеки, з автоматизації, інженер-розробник, програміст та дизайнер (розробка ігор), фахівець з відеосистем безпеки, системний адміністратор, ІТ-спеціаліст та бізнес-аналітик, доповнює перелік також програміст (веб-розробник). Найбільше ІТ-можливостей та спеціальностей на території Житомирщини представлені саме в «Житомирській політехніці», на факультеті інформаційно-комп’ютерних технологій.
  2. В Житомирському державному університеті імені Івана Франка на фізико-математичному факультету є кафедра комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
  3. В Поліському національному університеті. Майбутні ІТ-спеціалісти мають змогу вивчити інформаційні системи та технології, комп’ютерні науки на технологічному факультеті.
  4. В Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова є варіанти за спеціалізаціями інформаційна боротьба, технічний захист інформації та інше.

Комп’ютерна Академія ІТ Step

Варто окремо виділити навчання в даному спеціалізованому закладі, адже Академія буквально дає квиток в ІТ кожному, хто проходить навчання. Майбутні професії для дорослих (вища ІТ-освіта, з другого курсу «Дуальна освіта»):

  • мережі та кібербезпека — створювання, обслуговування комп’ютерних мереж, 1 курс;
  • розробка програмного забезпечення — 3 курси;
  • комп’ютерна графіка та дизайн — 2 курси.

В Академії є можливості для навчання дітей, канікули з ІТ-навчанням (літній табір в Житомирі та виїзні табори), онлайн-школа, а також окремі курси, наприклад, корпоративне навчання, курс 3Ds Max, тощо. В останньому випадку варто лише обрати напрямок, котрий вам подобається.

Курси ІТ в Житомирі

Якщо навчання в державному або приватному закладі вам не підходить, тоді є можливість отримати знання на спеціалізованих курсах.

Є варіанти офлайн та онлайн навчання, денна та вечірня форма. Тобто це вже варіант для студентів, котрі бажають здобути ще одну професію, або для людей, котрі вже працюють та прагнуть більшого.

Топ-5  найбільш популярних ІТ-спеціальностей

Це не лише програміст, перелік дійсно вражає. Тож варто розібрати топ-5 найбільш популярних напрямків.

  1. Верстальник. Фахівець спеціалізується на збиранні сайтів за графічними макетами, враховує при цьому особливості різних браузерів, портативних пристроїв.
  2. Розробник ПЗ, котрий створює комп’ютерні, комунікаційні та інформаційні, або ж інші технічні системи за допомогою мови програмування.
  3. Ще одна професія SEO-оптимізатор. В обов’язки фахівця входить просування сайту в топові позиції. Це цікава робота, котра часто передбачає поєднання ще й обов’язків дизайнера та маркетолога.
  4. Системний аналітик (System Analyst). Він займається аналізом певних сфер діяльності компанії. В обов’язки аналітика входить створення прогнозів, а також рекомендацій стосовно подальшого розвитку.
  5. Web-інженер, тестувальник. Це ще одна сучасна та популярна професія, котра полягає в проведенні тестування веб-сервісів, в розробці функціоналу для нових систем та інше. Серед обов’язків фахівця варто виділити також розробку планів та стратегій тестування.

Особистісні якості та групи ІТ-спеціалістів

Мова йде про аналітичний склад розуму, а також про бажання та здатність швидко навчатися. Цінується в ІТ-сфері відповідальність та уважність, витривалість.

ІТ-спеціалістів прийнято поділяти на наступні групи:

  • «Junior» або спеціаліст-початківець, у якого відсутній або є незначний (до 3 років) практичний досвід;
  • «Middle» – спеціаліст, котрий має практичний досвід від 3 до 5 років;
  • третя група — фахівці «Senior». Це вже досвідчений працівник, котрий здатний не лише вирішити складні технічні завдання, але й розробити самостійно програмні системи.

На заробітну плату ІТ-спеціалістів впливає група, до якої вони відносяться, а також професійний рівень володіння англійською, використання в роботі мови програмування, відповідальність посади. Провідними ІТ-осередками в Україні є такі міста як Київ, Харків, Львів, наприклад. Та в рейтингу є місце і для Житомира, а також фахівців, котрі є випускниками вузів нашого міста.

ІТ-сфера приваблює високою оплатою праці, широким вибором шляхів для професійного розвитку. Це та галузь, котра зберігає позитивну динаміку, має перспективи для майбутнього росту, незважаючи на зовнішні фактори. Якщо ви якраз знаходитесь на роздоріжжі, варто пам’ятати про переваги напрямку та того, що в Житомирі є всі варіанти для навчання, а тим паче для подальшого працевлаштування онлайн або ж в офлайн-режимі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.