П’ятниця, 24 Травня, 2024

Все, що потрібно знати про пральні машини з прямим приводом

Багато хто з вас напевно чув про пральні з прямим приводом, але далеко не всі розуміють, чим вони відрізняються від аналогічних приладів інших типів і які особливості мають. У статті розглянемо ключові характеристики цієї технології та спробуємо розібратися, чому ціна на пральні машинки із прямим приводом відрізняється від вартості аналогів.

Історія появи та особливості технології

Інженери південнокорейського техногіганта LG є авторами багатьох інноваційних технологій, зокрема прямого приводу в пральних машинах. Пізніше аналогічний принцип роботи почали застосовувати й інші лідери промисловості: Candy, Bosch, Whirlpool, Gorenje, Samsung. Головною особливістю є те, що двигун у подібних приладах розташований безпосередньо за барабаном – між цими елементами конструкції немає жодних додаткових деталей. Наприклад, класична технологія передбачає використання ременів, що зв’язують мотор і бак, що обертається, який найчастіше розташовується над ним. У конструкцію прямого приводу входять два ключові компоненти: ротор і статор з котушками індуктивності, при цьому електродвигун закріплений прямо на валу барабана. Прилади цієї категорії мають спеціальне маркування Direct Drive.

Переваги пралок Direct Drive

Принцип функціонування та особливості конструкції машинок для прання цієї категорії забезпечує набір переваг:

  1. Ефективне видалення забруднень та маневреність бака. Завдяки розташуванню двигуна за барабаном він швидше зупиняється і запускається повторно, що підвищує загальну ефективність роботи побутового приладу. Асинхронні двигуни здатні інтенсивніше обертати барабан і мають нижчу інерцію.
  2. Довговічність. Прямий привід не передбачає використання ременів, тому обладнання служить набагато довше. Прилади від надійних виробників можуть працювати від 10 років.
  3. Низький рівень шуму та відсутність вібрацій. Конструктивні особливості двигуна забезпечують практично безшумну роботу.
  4. Економічність. Прямопривідні «пралки» споживають на 20–30% менше електроенергії, що дозволяє зменшити суми в рахунках за комунальні послуги.

Чи є недоліки

Незважаючи на низку незаперечних переваг, слід сказати і про кілька недоліків прямопривідної технології. Крім вищої вартості, це:

  1. необхідність періодично замінювати підшипники при інтенсивному використанні;
  2. висока чутливість до перепадів напруги;
  3. необхідність наявності надійного захисту від перебігу;
  4. ремонт або заміна двигуна обійдеться власнику в круглу суму;
  5. обмежений асортимент.

Безумовно, пральні машини цього типу мають низку значних переваг, але не варто забувати про мінуси. Ті, у кого бюджет обмежений, можуть придбати надійний прилад ремінного типу з гарною ефективністю та тривалим терміном служби.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.