Понеділок, 29 Квітня, 2024

Кіберспорт в Житомирі

Слово “спорт” походить від давньофранцузького “disport” – дозвілля або ж розвага. Так це, чи ні, та здається, коли людина чує це слово, здається, людська уява видає картинки, де той, чи інший спортсмен виконує фізичні вправи, починаючи від атлетики, закінчуючи футболом, або ж баскетболом. Та навряд чи підсвідомість видасть нам вид спорту, де спортсмен сидить за столом і майже не рухається, та звісно такі види спорту теж існують. Перше, що спадає на думку, це шахи, або ж шашки та відносно нещодавно до цього дуету додався кіберспорт. Далі на zhytomyr-future.

Коротко про кіберспорт

Батьківщиною кіберспорту, як це не дивно, є США, коли в 1997 році офіційно була зареєстровано “Cyberathlete Professional League”. Появі кіберспорту потрібно завдячувати популярності таким епохальним іграм, як “Quake” та “Doom”. 

Станом на 20-ті роки кількість кіберспортсменів в світі налічувалося близько 400 мільйонів осіб, що неабияк підкреслює зацікавленість цим видом спорту мешканців земної кулі. 

Для України історичний час настав 2017 року, коли офіційно була зареєстрована “Федерація кіберспорту України”. Додамо, що 21 липня 2021 року федерація отримала статус Національної.  

Житомир не став пасти задніх в кіберспорті і має кілька приємних сторінок, попри, відносно короткий час існування “Федерації кіберспорту України”.

“Кіберспорт по-житомирськи” 

З часів заснування Федерації в місті відбувалося кілька змагань з даної дисципліни, які мали різний характер та призові фонди. 

Так, Житомир став майданчиком для змагань з “CS:GO” і “DOTA2” і приємно, що турнір з призовим фондом 25 тисяч гривень відбувся за підтримки тієї самої Федерації. Не менш приємним критерієм важливості події стало те, що левову частину призових коштів надала всесвітньо відома корпорація “ASUS”. Сам же турнір за участю команд з Києва, Рівного і Запоріжжя відбувся в серці міста по вулиці Великій Бердичівській. 

У 2018 році на головній пішохідній вулиці міста пройшов ще один турнір “Day of Youth CS:GO 2018” просто неба в рамках святкування Дня Молоді. Крім місцевих майстрів миші, килимка та клавіатури, в змаганнях брали участь команди з Рівного “Kd1”, та ще чотири колективи, які пробилися до турніру через сито кваліфікації. Тож ними стали колективи з Києва “Team 4SL”, “Wanted-hator”, “Chemical Rush” а також “FaTal Sho T” з Харкова. Хоч склад цього змагання відрізнявся від першого, але призовий фонд залишився таким самим у розмірі 25 тисяч гривень. Даний турнір відбувся за підтримки Федерації та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради. 

Варто познайомитися і з тими, чиї імена вже вписані в літопис кіберспорту області та міста зокрема, навіть, попри юний вік виду спорту для України. Певне найвідомішими кіберспортсменами Житомирщини і першопроходцями в даній дисципліні є Богдан Галас (trekhqlaziy), Дмитро Дьомін (vasap), Владислав Рублеквський (Anotherlight), Віталій Дмитрюк (dizzy) та Владислав Муравейчик (Yaphet). Всі ці юнаки є студентами і представниками команди Житомирської політехніки. До речі саме ці джентльмени вже встигли прославити Житомирщину на всеукраїнському рівні і святкувати звитягу. Хлопці посіли третє місце в рамках турніру, який відбувся в приміщенні Західноукраїнського національного університету в Тернополі. На кубку ректора з дисципліни “DOTA 2” житомиряни поступилися лише колективам з Харкова та Івано-Франківська, в підсумку посівши третю, бронзову сходинку. 

Кіберспорт в Житомирі відносно юний і досягнень поки не так багато, як можливо декому хотілося, але варто тішитися, що він є. Дуже цікаво буде спостерігати подальший розвиток цього виду спорту в місті і не лише, та здається це буде нова сторінка спорту. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.