Середа, 24 Липня, 2024

ІТ індустрія Житомира. Яка вона?

Така вперта річ, як статистика свідчить, що в Україні відбувся особливий сплеск ІТ індустрії, особливо то відчутно було саме в 2010-х роках. І приємно, що цей аспект продовжує набирати нових обертів і швидше за все тенденція буде лише позитивною. Щобільше, ринок ІТ буде далі зростати в геометричній прогресії й про це свідчать наступні показники. Далі на zhytomyr-future.

Статистика і цифри в Україні

 • Станом на 20-ті роки нового тисячоліття на ринку праці, серед усіх запропонованих вакансій на дошках оголошень, близько 12 відсотків займають саме ІТ професії, а це десята частина від загальної кількості;
 • На цей же часовий проміжок кількість ІТ ФОП в Україні сягнула позначки у 212 тисяч, та це лише роботодавці, які мають десятки підлеглих, тож варто множити цю цифру на 10;
 • Щорічно, кількість ФОП України в даній галузі в середньому зростає на тридцять тисяч;
 • ІТ-кведи, а саме різновиди послуг в цій сфері теж мають цікаві показники. Найменший показник належить розробці комп’ютерних ігор (0,5%), а на вершині слави комп’ютерне програмування (67,5%);
 • Станом на 20-ті роки ХХІ століття кількість ФОП в регіонах красномовно сповіщає, що найбільша їх кількість знаходиться в столиці, а найменша в Луганській області. Житомирщина у цьому списку не виглядає статистом, а обіймає 12 сходинку з показником близько 4 тисяч ФОП.

ІТ галузь Житомирщини 

Насамперед дванадцята сходинка в переліку найбільш розвинених областей в галузі ІТ свідчить про те, що є над чим працювати, але водночас про не найгірше становище.

Хай би там як, та в Житомирі кожен охочий може пройти всі щаблі цієї стежини, починаючи від закладання фундаментальних знань, закінчуючи повноцінним працевлаштуванням. 

Щедро, чи ні, але середня заробітна плата співробітників цієї галузі в місті має такі показники:

 • Junior – 500 $;
 • Middle – 1500 $;
 • Senior – 2500 $;

Все йде все минає й аналогічна ситуація з персоналіями та іменами на ринку ІТ послуг в Житомирі. Та серед всієї плеяди організацій, шкіл та курсів впевнене перше місце посідає “ІТ Step Academy”, що розпочала свою діяльність в 1999 році і “забетонувала” за собою статус першопрохідців в регіоні. Академія готує фахівців починаючи від найменшого дошкільного віку, закінчуючи дорослими. 

Станом на 2015-ті роки в місті вже налічувалося близько 1500 спеціалістів та 30 ІТ компаній. Звісно, що ця цифра щорічно лише зростає і приємно, що до її збільшення долучаються ВУЗи міста. Щорічно зі стін вишів випускаються понад 100 висококваліфікованих ІТ спеціалістів. В місті всього три університети, які готують майбутніх фахівців і це звісно ЖДУ імені Івана Франка, ЖДТУ та Поліський Університет.  

Варто відзначити, що левова частка компаній Житомира займається аутсорсингом, проте ніхто не скасовує й інші послуги, серед яких розробка сайтів та програмного забезпечення.  

Приємно, що на мапі ІТ компаній Житомира можна знайти не лише українські, а й представництва компаній зі світовим ім’ям, серед яких: 

 • “Stuzo” (США);
 • “Softengi” (Велика Британія);
 • “Сinegy” (Німеччина);
 • “Adyax” (Франція);
 • “Jelastic” (США);
 • “Ignite” (Ізраїль);
 • “ISM Ukraine” (Нідерланди).

Та і це ще не весь перелік іноземних філіалів на території Житомира, тож впевнено констатуємо, що не все так і погано. 

Ось така картина в місті та регіону, але наскільки яскраво вона забарвлена вирішить сам читач. 

Існує думка великої кількості ІТ фахівців, що 12-те місце серед всіх регіонів України обумовлене безпосередньою близькістю до столиці.  Всього 140 кілометрів і талановитий співробітник отримає дещо більший гонорар, ніж в Житомирі й це аж ніяк не дивина. 

Що буде далі? Сказати складно, тож варто задовольнятися тим, що маємо і намагатися примножити вже здобуте.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.