Субота, 25 Травня, 2024

Бердичів із представником Папи Римського відзначив 30 років з дня першої Служби Божої

Минуло 30 років із дня, коли в 1991 році відбулася перша молитва у відбудованому храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, що знаходиться в Бердичеві. Далі на zhytomyr-future.com.ua.

До 91-го року цей храм мав вигляд руїн. Відбудувати і повернути йому велич взялися брати босі кармеліти. Серед них були і звичайні люди, які не злякалися праці і труднощів. Вони згадують про першу посвяту храму та богослужіння, яке відбулося 8 грудня із посмішками та теплом. Тоді, кажуть, був великий мороз. Вода і вино замерзали, бо у прибраному храмі не було ще вікон. Та не зважаючи на холод, від того дня у спогадах лише тепло.

Пізніше, у 2012-му, храм повторно освятили і назвали Всеукраїнським Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію.

Цьогоріч три знакові події об’єднали папство, українських єпископів та вірян Бердичева у храмі Матері Божої. Це парафіяльний відпуст на честь Непорочного Зачаття Діви Марії, відзначення 30-ліття з дня першої молитви, що пролунала у храмі Діви та закриття року святого Йосифа у Римсько-Католицькій Церкві. 

Представник Папи Римського очолив урочистості в Бердичеві

До проведення Служби Божої долучився представник Папи Римського  Апостольський Нунцій в Україні. Він є Послом Ватикану в Україні та носить ім’я архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса. 

На початку урочистостей привітальне слово тримав ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. 

До слова долучились архієпископ Мечислав Мокшицький, 

виконуючий обов’язки Голови Конференції єпископату України та отець Юзеф Кухарчик, делегат провінціала босих кармелітів в Україні.

Проповідь читав Вісвальдас Кульбокас.

Представник Папи Римського очолив урочистості в Бердичеві

У духовних гімнах та молитвах звучала подяка святим за цьогорічну благодать бердичівській парафії. Єпископи віддали церкву та вірян під опіку Непорочного Серця Марії, в честь цього проспівали Акт віддання. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.