Субота, 25 Травня, 2024

Реконструкція Київського мосту: ще вище, більше смуг і велодоріжка

Проєкт реконструкції Київського мосту і досі коригують. Відомо, що ціна питання близько 200 мільйонів гривень. Детальніше про те, що входить в цю суму, які перспективи розповість Житомир Майбутнього.

Коригування проєкту та міський бюджет

Житомирян не здивувати розмовами про реконструкцію Київського мосту. Адже всім відомо, що споруда знаходиться в аварійному стані. Через це ще в минулому році через нього заборонили рух вантажівок.

Журналісти Житомир Інфо поспілкувалися з мером Сергієм Сухомлином, котрий більше розповів про проєкт реконструкції. За його словами, проєкт зробили ще в 2016 році, але необхідні корективи, тому доречне доопрацювання. Мер міста поділився, що планують велосипедні доріжки, розширення та підняття мосту, але така реконструкція створить незручності для водіїв.

Після доопрацювання проєкту реконструкції буде оголошено тендер. Терміни будівництва 8-9 місяців. Приблизний розрахунок за словами міського голови перевищує 200 мільйонів гривень. Він додав, що це будівництво фактично нового мосту.

Реконструкція аварійного мосту

Сергій Сухомлин поділився також тим, як проходитиме реконструкція. Дійсно, житомирянам доведеться трохи потерпіти тимчасові незручності. Адже Київський міст наполовину буде перекрито, адже передбачено розширення: три полоси, велодоріжка та тротуар. Мер міста додав, що після однієї сторони потроху міст буде підніматися таким чином, щоб потяги могли проходити під мостом.

Прокоментував стан аварійного мосту журналістам Суспільного інженер-будівельник Володимир Савочкін. Він зазначає, що Київський міст давним-давно вичерпав свій ресурс та потребує негайних дій. Бетон руйнується, арматура в іржі, видні тріщини на опорах.

Інженер КП «Експлуатація штучних споруд» Вітольж Тржецяк додав, що Київський міст робили з запасом, він тримається завдяки закладеному подвійному запасу міцності. Нагадаємо, будівництво проходило понад 50 років тому.

Варто додати, що фінансування реконструкції Київського мосту відбудеться за рахунок державного бюджету та з міського бюджету (20 мільйонів гривень).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.