Середа, 22 Травня, 2024

Символи Житомира

Кожне місто має свою символіку, історію гербів, прапорів. Все це характеризує географічне положення, традиції нашого народу. Житомир Майбутнього поділиться символами, котрі знають житомиряни, а якщо ні, то точно мають дізнатися про них.

Герб міста

На офіційному сайті міської ради знаходиться інформація стосовно міських атрибутів. 11 жовтня 1991 року його затвердили на сесії міської Ради народних депутатів. Він має наступний вигляд:

  • біла кам’яна вежа з відкритими брамами жовтого кольору;
  • три башти зверху (середня трішки вища за бокові);
  • башта всередині щита;
  • над картушем напис «Житомир» (жовтого кольору);
  • голубий фон заповнює щит.

Варто додати, що одна з легенд розповідає про історію створення нашого міста радником Аскольда і Діра – Житомиром в 884 році.

11 квітня 2003 року рішенням сесії обласної ради затверджений інший герб Житомирщини. Це червоний щит, котрий розділений золотим хрестом, який символізує давні традиції християнської духовності області. Всередині міститься міська брама з відкритими ворітьми, трьома вежами.

1 частина зображає срібного Архістратига Михаїла, котрий тримає опущений донизу меч та піхви.

2 частина показує срібного вершника на коні.

3 частина показує срібний лапчастий хрест.

На четвертій частині зображене золоте сонце, котре має 16 променів.

Прапор Житомира

Затверджений вигляд даного елементу міських атрибутів на сесії міської ради 5 вересня 2007 року. Це прямокутне полотно, котре поділене на чотири частини: синю, жовту, знову синю і жовту частини. В місці їх поділу (1:2) розміщений герб міста.

Логотип Житомира

Цікаво, що житомиряни, користувачі соціальних мереж, а наприкінці і експерти в сфері дизайну та реклами обирали логотип нашого міста серед більше 200 варіацій. Вслід за Одесою, Тернополем, Запоріжжям та Івано-Франківським, наше місто також обрало логотип.

Проєкт від маркетингового агентства Doris Advertising переміг. Автори розповідали, що намагалися поєднати історичну пам’ять нашого міста, сучасні естетичні норми в єдине ціле. Він виглядає таким чином. Це геометрична фігура, котра властива поліським орнаментам, вишивці, гончарству Житомирщини. Кольори, котрі використали автори: жовтий, голубий та зелений.

Такий логотип легко відтворити, він простий для запам’ятовування. Саме тому його обрали, в результаті чого він став частиною бренду нашого міста. Логотип можна побачити на транспорті, зупинках, будівлях, біг-бордах. Таким чином, міська влада формує туристичну привабливість міста.

Гімн Житомира

Розповідаючи про місцеву символіку, варто згадати і про Гімн. Талановиті житомиряни написали пісню та записали відеокліп на гімн Житомира. Команда КВН «Дівчата з Житомира», Олександр Воєвуцький, Анатолій Говорадло, Артем Кондратюк записали гімн на музику французької співачки Zaz «Je veux».
Символіка, міська атрибутика міста є невід’ємною складовою історії Житомира. Дані знаки-символи є предметом гордості містян, їх варто знати кожному. Це свого роду стимул для того, щоб виховати наступні покоління в дусі кращих традицій минулого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.