Понеділок, 22 Липня, 2024

Дивовижні факти про віскі

Віскі – один із популярних міцних видів алкоголю, який вважається виключно чоловічим. Але за правильного вживання він підійде і жінкам. Скотч, як його ще називають, виробляють в Ірландії, Шотландії, США, Японії. Загалом про алкогольний напій є багато цікавих фактів. І про них поговоримо нижче.

Вода життєдайна?

Назва віскі з кельтської звучить як uisce beatha. Спочатку фраза перекладається – “жива вода”. Така назва і прикріпилася до скотча щільно у колах знавців напою.

Найдорожчий напій

Один із найдорожчих видів міцного алкоголю – скотч The Macallan Fine&Rare Vintage 1926 розливу. Його ціна сьогодні – приблизно 22 600 фунтів стерлінгів. Це обумовлено лімітованим випуском — розлито було лише 60 пляшок.

Для довідки: відомо, що більшість елітних дорогих напоїв, що продаються на аукціонах, не випиваються колекціонерами.

Якщо ви не колекціонер, але любите елітний алкоголь, можна скуштувати різні сорти напою. Наприклад, можна дізнатися, скільки коштують віскі Глен Грант, та купити пляшку для своєї домашньої колекції. Його середня ціна – 1500 грн.

Головний компонент

Для приготування міцного алкоголю сьогодні використовують різноманітні види зернових. Але, починаючи з 1494 і довжиною 333 для виготовлення скотчу виробники застосовували тільки ячмінний солод. Головний компонент формував особливий смак та аромат напою.

Чи є користь?

Існують деякі дані, згідно з якими у складі віскі є еллагова кислота. Вона вважається хорошим антиоксидантом, який допомагає у лікуванні захворювань серцево-судинної системи та перешкоджає формуванню злоякісних утворень.

Примітно, що за часів сухого закону у США виключно віскі був єдиним дозволеним видом алкоголю та використовувався для медичних цілей.

Хто перший виробник?

До цього дня Ірландія та Шотландія сперечаються про першість виготовлення віскі. Суперечки не припиняються. Офіційно першовідкривачами вважаються ірландці. Вони вперше винайшли міцний алкоголь ще у 6 столітті. У Шотландію його завезли місіонери як ліки. Але найголовнішим фактом є те, що секрет приготування напою прийшов з північної Африки.

Все ж віскі чи скотч?

І той, і інший варіант будуть вірні, оскільки з англійської Scotch перекладається як шотландська. Будь-які інші види алкоголю називають виключно з приставкою scottish. Якщо потрібно поповнення домашньої барної колекції або гарна пляшка у подарунок, обов’язково завітайте до магазину алкогольних штук MAUDAU. Завжди робіть покупки лише у перевірених точках продажу.

Термін придатності

Приголомшливо, але пляшка хорошого скотчу може зберігатися у запечатаному вигляді до 100 років, зберігаючи свої первісні ароматичні та смакові характеристики.

А ось вміст відкритої пляшки можна зберігати не більше 5 років. Світло і повітря зроблять свою згубну справу: пари алкоголю поступово випаровуватимуться, а смакові якості — знижуватимуться через окислювальні процеси всередині.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.