Понеділок, 22 Липня, 2024

Хто після перемоги України буде відбудовувати Житомирщину?

Ні в кого з українців немає сумнівів в перемозі України над країною-терористом. Саме тому команда Президента ініціювала проєкт післявоєнної розбудови країни через приблизно три місяці після початку повномасштабного вторгнення росії. Якщо пригадати, після закінчення Другої світової війни для початку відбудови в Європі знадобилось три роки.

Житомирян цікавить, хто з закордонних друзів займеться відбудовою нашого краю. Житомир Майбутнього розповість про ті країни, які вже погодилися та почали діяти.

Естонія

В своєму щоденному зверненні до українців Володимир Зеленський, підсумовуючи результати 161-ї доби війни, розповів про особисту зустріч з міністром закордонних справ Естонії. В межах проєкту швидкого відновлення під назвою «Fast Recovery рlan» в Житомирській області відбудеться будівництво 15 об’єктів, перший з яких — дитячий садочок. Естонський уряд погодився допомогти у відбудові області, що особливо важливо, коли переселенці нарешті зможуть повернутися до своїх осель — додому.

Серед об’єктів, які Естонія в рамках співпраці розпочне реалізовувати (міжнародний проєкт відбудови), можна виділити побудову нового дитячого садочка в Овручі. За приклад розбудовники візьмуть найкращі освітні та безбар’єрні простори в прогресивних сусідів. Нагадаємо, Естонія стала першою країною, яка взялася допомагати Житомирщині.

Латвія та Італія

Представники даних країн також приїхали з візитом разом з Послом Естонії. Вони розповіли про плани долучитися до відбудови в Житомирській області.

До Житомирщини завітав П’єр Франческо Дзадзо. Житомир Інфо розповів про приїзд поважного  Посла Італійської Республіки, це сталось 5 вересня 2022 року. Метою зустрічі було обговорення надання Італією підтримки в відбудові та інвестуванні в Житомирську область. Це підтримка в процесі відновлення соціальних, медичних та освітніх закладів Житомирщини в рамках «Fast Recovery».

Привабливою і перспективною в нашій області для італійських партнерів є видобувна, деревообробна області, відновлювальна енергетика, аграрний комплекс, важка промисловість, тощо. Тож прогнози досить оптимістичні.

Відбудова ліцею №25

Освітній заклад зруйнований внаслідок авіаудару росії. Житомирян цікавить, хто ж буде відбудовувати ліцей? Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск наприкінці травня цього року особисто відвідав місце, де ще нещодавно навчались діти, сміялись, насолоджувались дитинством. Це місце зруйнували. За словами посла Естонії:

«Ця школа в пріоритеті».

При цьому Віталій Бунечко додав, що реконструювати будівлю неможливо. Тож її знесуть, а на тому ж місці відбудують новий навчальний заклад за європейськими стандартами. Це буде набагато краща школа, як і сильніша та більш об’єднана Україна.

Про відбудову нашої країни варто думати вже зараз, адже це нелегкий процес, який включатиме комплексні рішення та питання залучення інвестицій, зміни в законодавстві, створення сучасного житла. Експерти безкомпромісні в своєму вердикті:

«Чи відбудуємо ми країну? Звичайно, так».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.