Вівторок, 16 Липня, 2024

Коли купувати новий ноутбук: 3 ознаки, що пристрій варто змінити

Ноутбук – універсальний пристрій для роботи, розваг, творчості. Купуючи портативний комп’ютер, ми розраховуємо на довгі роки його безпроблемної служби. Але рано чи пізно настає час купити ноутбук новіший. Як зрозуміти, що день «Х» настав? Насправді існує кілька цілком чітких критеріїв, кожен з яких окремо — вагома причина придивитися до актуальнішої моделі ноутбука!

1. Механічний знос

Згодом на пластиковому корпусі з’являються тріщини, а на металевому вм’ятини. При активному використанні протягом кількох років розбовтуються порти та шлейфи, знижується ємність акумулятора. На екрані можуть з’явитися биті пікселі та інші артефакти, а AMOLED дисплеї мають властивість вигоряти. При цьому ремонт далеко не завжди виправданий: звернувшись до гарного сервісного центру, що працює з оригінальними комплектуючими, ви зіткнетеся з чималою сумою в рахунку.

2. Регулярні збої у роботі

“Підвисання”, мала швидкість обробки інформації, довге “обмірковування” команд – все це тривожні ознаки. Звичайно, спочатку необхідно провести всебічну перевірку: ретельно просканувати пристрій на предмет вірусів та майнінгових паразитів, дефрагментувати диск, видалити зайві програми та цифрове сміття. Але, якщо все це не допомогло, то йдеться про знос внутрішніх елементів ноутбука. Радикально виправити ситуацію допоможе лише покупка нового ПК.

3. Нестача продуктивності

Вимоги до продуктивності електроніки з боку програм та сервісів постійно зростають, тому застаріла техніка починає погано справлятися із повсякденними завданнями. Також різко відчути нестачу ОЗП, потужності відеокарти чи процесора можуть люди, які змінили професійну сферу діяльності. Так, встановлення програм для обробки аудіо та відео, спеціалізованого софту для програмування, вимогливих графічних редакторів здатне підірвати швидкодію ноутбука.

Висновок

Багато користувачів вважають заміну ноутбука невиправданою тратою грошей, навіть якщо ознаки зношування, старіння ПК в наявності. Однак у цьому випадку варто бути готовим до раптової поломки пристрою, при якій ризик втратити багато особистої інформації (наприклад, сімейні фото, робочі проекти). Враховуючи темпи розвитку сучасних технологій, купувати новий ноутбук рекомендується приблизно раз на 4 роки. Це дозволить користуватися найбільш актуальними розробками та не допускати критичного зношування пристрою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.