Понеділок, 28 Жовтня, 2024

Поради щодо харчування в зимові місяці

У зимові місяці дієтологи рекомендують приділяти особливу увагу харчуванню. Зниження температур та скорочення сонячного дня є стресом для організму, тому важливо підтримати його правильною дієтою, яка допоможе адаптуватися до холодного сезону.

Продукти, що зміцнюють імунітет

Вітамін С має вирішальне значення для підтримки імунної системи та здоров’я шкіри. Він стимулює активність білих кров’яних тілець та антитіл для здорової імунної відповіді. А це головний фактор у боротьбі із застудними захворюваннями. А ще вітамін С – потужний антиоксидант, який захищає клітини від окислення. Його достатня норма у раціоні допомагає знизити ризик серцевих захворювань, деяких видів раку. Вітамін С стимулює вироблення колагену – білка, важливого для загоєння ран. Продукти з його вмістом:

  1. лимони та апельсини;
  2. білокочанна капуста;
  3. перець;
  4. брокколі;
  5. баклажани.

Не завжди є можливість взимку купити сезонні овочі. Але завжди можна додати до раціону, наприклад, консервовані баклажани та лечо. Вітамін D називають сонячним. Він необхідний організму засвоєння кальцію, підвищення імунітету, підтримки психічного здоров’я. Організм сам синтезує вітамін D, коли на шкіру впливають сонячні промені. Взимку сонця мало, тому стає важливим одержання його з їжі. Продукти, багаті на вітамін D:

  1. жирна морська риба – форель, лосось;
  2. гриби;
  3. яловича печінка;
  4. яйця;
  5. молоко.

Не можна говорити про здоров’я, не згадавши про жирні кислоти омега-3. Вони відповідають за здоров’я кістково-м’язового скелета та серцевої системи, мають протизапальні властивості та впливають на психічне здоров’я та когнітивні функції. Їхній організм не виробляє самостійно, тому важливо контролювати їх надходження з їжею. Вони присутні у таких продуктах:

  1. морепродукти;
  2. насіння льону;
  3. насіння чиа;
  4. волоські горіхи;
  5. соєва та ріпакова олії.

Введення трав та спецій у зимову кухню — ще один спосіб додати вітаміни та мінерали до свого раціону. Такі спеції, як імбир, кориця, гвоздика, мускатний горіх та чорний перець, які зазвичай використовуються у зимових рецептах, приємно зігрівають, стимулюючи кровообіг та активуючи травлення. Багато трав і спецій також мають антимікробні та протизапальні властивості, допомагають боротися з хворобами взимку. Великий вибір спецій, прянощів та трав представлений у маркеті корисних штук Маудау. Їх можна використовувати в основних стравах, чаях та випічках, щоб покращити смак страв та зміцнити здоров’я.

Дотримуйтесь водного балансу

Підтримка водного балансу важлива протягом усього року, але стан легко запустити взимку, коли гостре відчуття спраги відсутнє. Зневоднення викликає сухість шкіри, порушення роботи ШКТ, рецидив інфекцій сечовивідних шляхів та інших органів. Компенсувати воду в організмі допомагають не тільки трав’яні чаї, а й компоти, морси, які легко приготувати в домашніх умовах із сухофруктів та заморожених ягід. Такі напої — добрий спосіб не лише забезпечити водний баланс, а й додати в життя тепло та комфорт.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.