Субота, 20 Квітня, 2024

Роутери (маршрутизатори) Wi-Fi — пристрої для бездротового підключення до інтернету

Сьогодні мережний пристрій або гаджет, не оснащений Wi-Fi модулем, який використовує бездротову технологію трансляції даних, уявити вже неможливо. Для коректного функціонування бездротової мережі потрібен маршрутизатор Wi-Fi. Сам термін «Вай-Фай» — це частина назви торгової марки, у всьому світі відомої як Wi-Fi Alliance.

Сьогодні поняття Wi-Fi пов’язують з високошвидкісною технологією бездротової мережі, спроектованої на базі IEEE 802.11 стандарту. Не варто плутати Wi-Fi технологію з традиційною мережею Інтернет, оскільки вона забезпечує користувачам безмежні можливості, тоді як Wi-Fi мережа — це лише окрема ланка, що з’єднує кілька пристроїв в одній мережі.

Який принцип є основою функціонування Wi-Fi мережі?

Функціонування «Вай-Фай» мережі передбачає обмін даними за допомогою радіохвиль. Трансляція даних ефір здійснюється за рахунок модуля (адаптера) Wi-Fi. Для надсилання даних роутер перетворює їх на необхідний формат і пересилає в Інтернет через кабель. Так само відбувається і отримання даних маршрутизатором від глобальної мережі для роздачі їх різним пристроям. Всі підключені до Wi-Fi-роутера пристрої отримують дані за рахунок радіохвиль, що проходять крізь будь-які перешкоди. Обмеженням є лише відстань, на яку пристрій здатний транслювати дані.

Для чого потрібне Wi-Fi з’єднання, де використовується?

Вай-фай підключення необхідне для роздачі однієї мережі на багато пристроїв, тому бездротові маршрутизатори сьогодні можна побачити в будинках обивателів, в офісах та різних установах, в структурі мережі на секретних і промислових об’єктах. Бездротова технологія знімає обмеження на кількість підключених пристроїв та переміщення користувачів у зоні її покриття, це зручно в домашніх умовах та сприяє більш ефективній роботі працівників комерційних організацій. Якщо ви вирішите замовити роутер Wi-Fi для дому, ви зможете за допомогою його підключити до інтернету всі мережеві пристрої, оснащені модулем бездротового з’єднання.

Що потрібно зробити для підключення до Wi-Fi мережі?

Для організації бездротової мережі вам знадобиться:

 1. Підключитися до Інтернету, скориставшись послугами одного з провайдерів.
 2. Мати у своєму розпорядженні обладнання з вбудованим модулем бездротового підключення, наприклад планшет, TV, ПК, ноутбук, мобільний телефон, музичний центр, домашній кінотеатр.
 3. Придбати Wi-Fi маршрутизатор (або роутер, свитч).

Про те, як встановити та налаштувати роутер, вам розповість ваш провайдер, а також менеджери інтернет-магазину Comtrade, де ви можете обрати Wi-Fi роутер будь-якого типу для вирішення ваших завдань.

На що звертати увагу при виборі роутера для своєї мережі?

У стандартному складанні маршрутизатор складається з корпусу невеликого розміру, антени, блоку живлення, а також пари кабелів для комутації з мережею інтернет та електромережею. Вибираючи роутер бездротової мережі, звертайте увагу на такі параметри:

 • потужність і дальність передачі сигналу — для окремо взятої квартири чи будинку такі параметри не такі важливі, як для квартир у багатоповерхових будинках, де через щільну забудову мережа може «фонувати» та «втрачати сигнал», розбиваючись об бетонні стіни;
 • можливість підтримки 802.11n та IEEE 802.11g, що забезпечить високошвидкісне (600 Мбіт/с) функціонування роутера;
 • можливість використання L2TP або PPTP для доступу до мережі будь-якого провайдера;
 • вартість пристрою — ціна на Wi-Fi роутери будь-якої модифікації сьогодні доступна покупцю будь-якого статусу. Бюджетні моделі для дому та малого офісу, звичайно ж, коштуватимуть дешевше, але в середньому, розрив між вартістю бюджетних та «наворочених» професійних роутерів невеликий.

Якщо говорити про професійні моделі, то вони відрізняються наявністю ширшого функціоналу:

 1. Наявністю кількох usb-портів.
 2. 3g підтримка.
 3. Велика кількість пристроїв, що підключаються.
 4. Додатковими функціями:
 • шифрування доступу до мережі;
 • розподіл трафіку між точками доступу;
 • підключення міжмережевого екрану;
 • встановлення обмежень на доступ до певних ресурсів, у тому числі наявність функції «батьківського контролю».

Купити роутер Wi-Fi у Києві з доставкою по Україні пропонує інтернет-магазин Comtrade. У нас ви знайдете якісно виготовлені, функціональні та недорогі маршрутизатори від найкращих у світі торгових марок для підключення всіх своїх пристроїв, оснащених бездротовим модулем. Ми пропонуємо як бюджетні, так і професійні моделі маршрутизаторів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.