Понеділок, 22 Липня, 2024

Безкоштовні курси IT в Житомирі: перелік кращих варіантів

Всім відомо, які можливості відкриває сфера інформаційних технологій. Саме тому зростає попит на навчання, різного роду курси. Якщо з навчальними програмами на платній основі все зрозуміло, то що можна сказати про безкоштовні IT-курси? Чи є вони в нашому місті? Житомир Майбутнього це з’ясує.

IT-Academy

Її унікальність в тому, що це не приватна школа, а безкоштовні курси, які більше орієнтовані на практику. Після завершення такого навчання в стінах закладу Житомирської політехніки житомиряни отримають базові знання. Після цього наступним кроком в Viseven IT-Academy стане початок професійної розробки, пропозиції різних форм співпраці.

Цікаво також, що курси в IT-Academy доступні не лише для студентів Житомирської політехніки, але й для всіх бажаючих отримати знання в даній сфері. Слухачем може стати фактично кожний, проте варто виконати тестове завдання для вступу на курси.

Саме навчання складається з теоретичних знань та практичного блоку. Актуальна інформація стосовно наборів оновлюється, адже, за словами організаторів, потрібний час на оновлення та вдосконалення. На сайті приймаються заявки.

Безкоштовні IT-курси для українців

Житомиряни мають змогу скористатися також безкоштовними онлайн-курсами. Варіантів в розділі безкоштовного онлайн-навчання набагато більше.

 1. Безкоштовні марафони. Це можуть бути тижневі, наприклад, марафони, які допоможуть зрозуміти, чи ця сфера вам підходить. Принцип такого навчання наступний. Ви отримуєте відеолекції, домашні завдання, звіряєтесь і йдете далі.
 2. Такі ресурси, як Mate academy, пропонують безкоштовне навчання та оплату після працевлаштування. З останнім, до речі, компанія допомагає, адже зацікавлена в результаті. Тобто 4 місяці навчання студент не платить нічого, освоюючи нову професію. Після закінчення навчання та працевлаштування, студент платить 17% зі своєї заробітної плати щомісяця впродовж 2 років.
 3. Безкоштовні курси на платформі Prometheus.Каталог курсів в розділі IT складається з понад 19 безкоштовних варіантів: від основ програмування, IT-продукту з нуля та машинного навчання. Варіантів вдосталь, а після проходження повного курсу і отримання понад 61 бал, ви отримаєте сертифікат. На платформі періодично додаються курси на платній основі.

Навчальні платформи

Це підбірка безкоштовних варіантів, які допоможуть з нуля почати кар’єру в IT, чи пройти стажування, маючи базові знання.

 1. ЕРАМ University. На даній платформі зібрані безкоштовні курси, які допоможуть освоїти програмування і тестування, аналітику даних та інше. Єдиною вимогою є знання англійської мови на рівні В1. Щоб стати студентом одного з курсів потрібно подати заявку та пройти співбесіду з рекрутером, скласти вступний іспит. Тривалість такого навчання може коливатися від місяця до півроку.
 2. Coursera — міжнародна навчальна платформа. Скориставшись фільтрами, житомиряни зможуть обрати безкоштовні курси, вказавши свій рівень і навички, обравши термін навчання і мову. Більшість курсів все таки англомовні, тому необхідним є знання мови на достатньому рівні.

Курси IT для всіх українців, які постраждали через війну

Це безкоштовні варіанти для українців, які постраждали через війну. Що це дає? З нуля освоїти нову професію і отримати можливість працювати. Саме з такими варіантами краще ознайомитися детальніше:

 • безкоштовні курси для жінок від Фонду Projector. Після початку повномасштабної війни в Україні Фонд поставив за мету навчити понад 5000 українських жінок, яким довелося покинути, наприклад, рідний Житомир, чи які залишилися в місті, але без роботи. Це курси лише для жінок, які володіють англійською на рівні Intermediate. Щоб стати студенткою безкоштовного курсу, потрібно надіслати заявку, заповнити анкету. Від учасниці потрібний також мотиваційний лист. Адміністрація Фонду розгляне запит та надасть відповідь протягом 5 днів;
 • курси Вінницької IT-академії, які охоплюють тестування та веб-дизайн, проєктний менеджмент, програмування. Українці, які постраждали від російського нападу, зможуть безкоштовно освоїти нову професію. В Академії обіцяють супроводжувати кожного студента на всіх навчальних етапах і до моменту працевлаштування. Ніяких базових знань для участі не потрібно;
 • ще один варіант — «Golang Beginning для військовослужбовців». Безкоштовні курси підійдуть для тих військовослужбовців, які через війну та військові дії втратили можливість працювати за своєю спеціальністю. З умов навчання — лише ноутбук і знання англійської щонайменше на рівні В1. Тривалість таких безкоштовних курсів для військовослужбовців — три місяці.

Короткі онлайн-програми

 1. «Розвивайте кар’єру з Google Cloud». Це навчальний безкоштовний курс, який розрахований на місяць. Складається з теорії та практики, спеціально розробленої системи нагород за здобутки. Серед умов навчання виділяють базове володіння англійською мовою. Важливо лише зареєструватися на сайті і отримати лист на електронну пошту з підтвердженням.
 2. Тижневий марафон з HTML/CSS від GoIT, після якого ви зможете створити власний сайт-резюме. Глобальних знань за тиждень студент не отримає, але зможе виявити орієнтир для подальшого вивчення. Додаткових умов для реєстрації та проходження безкоштовного курсу немає.
 3. Salesforce Developer Trainee Program для всіх житомирян, які бажають почати кар’єру в IT. Завдяки програмі кожний учасник навчального процесу здобуде теоретичні та практичні знання. Допоможе розкрити ваш потенціал спільна робота з ментором.

Топ поширених запитань та відповідей про IT

 1. Якими бувають IT-компанії? Базово можна розділити IT-компанії на продуктові та сервісні. В першому випадку мова йде про створення застосунку, гри чи платформи для кінцевого користувача. Сервісні компанії працюють для бізнес-клієнтів, займаються бізнес-аналітикою, підтримкою інфраструктури, наприклад.
 2. Вакансії для початківців в IT-сфері. Розпочинають, зазвичай, з Junior-позиції.
 3. Заробітна плата для новачків. На яку зарплату варто розраховувати? За даними 2022 року, в українських IT-компаніях отримують 450-475 доларів на місяць.
 4. Навчання. Університет чи достатньо курсів? Єдине, що можна сказати напевне, потрібна постійна мотивація. Більшість компаній проводять безкоштовні навчальні курси, після яких працевлаштовують. Це хороша можливість для компанії знайти молодих і добре вмотивованих людей.
 5. Що полегшує старт в IT-кар’єрі? Це знання англійської мови, відповідальність за результати роботи, зацікавленість, вміння та бажання вчитися, вміння визнавати і виправляти помилки.
 6. Досвідчені працівники даної сфери радять (у разі відсутності практичного досвіду) проходити стажування. Це хороша можливість показати себе і отримати роботу. При проходженні стажування обов’язкова враховуйте власні цілі (бажано чітко їх поставити) та ринок.

Чому IT?

Наостанок хочеться додати кілька аргументів на користь IT-сфери.

 1. Цікаві проєкти та інноваційна діяльність.
 2. Висока заробітна плата, можливість працювати у віддаленому режимі, не прив’язуючись до офісу. Гнучкий графік.
 3. Кар’єрне зростання і постійне підвищення кваліфікації.

Тож потрібно мати бажання і старанність для того, щоб стати частиною IT-сфери. Вибір безкоштовних чи платних курсів стануть хорошим початком.  У житомирян, незважаючи на місце проживання у зв’язку з війною в Україні, є всі можливості для, наприклад, дистанційного навчання та подальшого працевлаштування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.