Вівторок, 19 Березня, 2024

Як ревіталізують завод «Електровимірювач»: креатив та потенціал проєкту

Більшість житомирян, проходячи повз житомирський завод з багатою історією, не знають про його долю, функціонує він, чи ні. Це при тому, що є люди, котрі працюють на «Електровимірювачі» все життя, і це їх перша та єдина робота.

Але ніхто достеменно не знає, що приховано за стінами цього підприємства. Хоча подивитися є на що, деталями поділиться Житомир Майбутнього.

Соціальний проєкт і «Електровимірювач»

Завод продовжує працювати в досить вузькому напрямку – випускає приладдя для шкільних кабінетів фізики. Андрій Чибуровський, співвласник підприємства з 2019 року, вирішив створити на базі підприємства соціально значущий проєкт – інноваційний парк «Вимірювач».

Реалізацію проєкту важко уявити без архітектора Романа Саха та фандрайзерки Віти Базан. В його планах – реалізація таких напрямків:

  • запуск якісного серійного виробництва;
  • запуск потужної освітньої платформи в нашому місті та в Україні в цілому;
  • масштабування локального бізнесу.

Андрій Чибуровський зізнається, що приємно бути частиною того, що окрім фінансового прибутку, приносить ще й користь суспільству.

Фото Юрій Стефаняк

Багатофункціональний простір «Вимірювач»

В нього входить команда інноваторів з понад 10 осіб. Це житомиряни та представники київської платформи «Острів». Доповнюють команду також представники творчого простору та майстерні на базі Київського національного університету будівництва і архітектури.

Окрім діючого виробництва, на території є чимало території, котра просто пустує. Поступово приміщення розчистили, проводили та проводять досі ремонтні роботи, замінюють комунікації. Наразі створено комфортне середовище, котре дозволяє самовиражатися. На «Вимірювачі» проводять навчальні заняття для предметних дизайнерів, архітекторів, музикантів. На Резиденції приходять митці, котрі діляться своїм досвідом.

Фото Юрій Стефаняк

Особливість інноваційного парку

Вона полягає в трансформації заводу, модернізації заводського обладнання. В той же час команда інноваторів, котрі надихнулися цієї ідеєю, не витісняють старе, а доповнюють простір новим та сучасним. Це цікаво, інноваційний парк стає місцем, де можна навчатися, не боятися експериментувати та втілювати ідеї в життя.

Яскравим прикладом є Школа предметного дизайну, котра цього літа проходила на базі «Вимірювача». Учасники розбирали техніку, неліквідні матеріали, непотрібні інструменти та працювали з ними. Результат приємно вразив, адже ще раз нагадав, що для творчості, неординарного бачення не потрібні кошти. Резиденти зібрали цікаві елементи декору, дизайнерські аксесуари. Такий досвід є унікальним.

Окремо варто відмітити і особливу атмосферу, котра присутня в стінах цього підприємства. Кожний відчуває цю ностальгію та дух минулого. Люди з інших міст України приїжджають до «Вимірювача». Для житомирян – це шанс потрапити всередину, дізнатися, що ж приховує будівля, повз якої щодня вони проходять.

Фото Юрій Стефаняк

Досягнення та відгуки житомирян

Продюсерка медіапроєкту Ukraïner Карина Пілюгіна надала ексклюзивний коментар журналістці Житомир Майбутнього:

«В травні цього року ми почали співпрацю з House of Europe – це програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для мистецького та професійного обміну між українцями та їхніми колегами в країнах Європи та Великобританії. В результаті ми зробили 4 мультимедійні історії про кейси ревіталізації в різних куточках України. Цей спецпроєкт показує приклади, як можна переосмислювати старі, занедбані, нефункціональні будівлі, перетворювати їх на простори взаємодії та співтворення і, опираючись на історичні особливості міста, наповнювати їх новими сенсами».

Варто додати, що відео медіапроєкту Ukraïner, знятого в рамках спецпроєкту про ревітолізовані простори, вже набрало більше 20,6 тисяч переглядів. Користувачі у відгуках відзначають перспективність проєкту, креатив. Негативу немає, лише побажання, щоб в кожному куточку нашої країни було місце для реалізації чогось подібного.

 Дійсно, це надихає, причому не тільки житомирян, але й містян з інших куточків України. Завжди приємно, коли у креативної молоді є не тільки ідеї, але й реальні можливості для їх втілення.

Фото Юрій Стефаняк

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.