Понеділок, 22 Липня, 2024

Історія IT-спілки міста

Досліджуючи питання розвитку ІТ-спілки в Житомирі, неодмінно потрапляєш на найбільшу ІТ-спільноту в Україні «IT Ukraine Association», котра представляє інтереси понад 80 тисяч спеціалістів. Учасниками є і компанії з Житомира, про які варто розповісти більше. Тож Житомир Майбутнього познайомить читача з тим, як сформувалася ІТ-спілка міста.

Мета та принципи роботи

ІТ-індустрія повинна розвиватися в Україні. ІТ-спілки, ІТ-кластери, компанії-учасники роблять все задля цього.

Якщо розглядати конкретний приклад «IT Ukraine Association», то її місія полягає в забезпеченні сприятливих умов задля розвитку сфери інформаційних технологій в Україні. Не було б історії та розвитку ІТ-спілки без наступних дій:

 • реалізація освітніх та соціальних проєктів. Мова йде про модернізацію ІТ-освіти, поєднання освітніх з соціальними напрямками з залученням викладачів, школярів та студентів, батьків. Це масштабна робота. Для прикладу, за 5 років вдалося реалізувати 12 освітніх проєкти (а це понад 50 тисяч учасників);
 • захист інтересів ІТ-компаній. Напрямок об’єднує ті проєкти, котрі направлені на захист ІТ-бізнесу. В даний пункт включаються зауваження, пропозиції, експертна допомога, тощо;
 • юридична та PR-підтримка, цінний обмін досвідом.

Варто додати, що робота, успішна діяльність ІТ-спілки впливає на розвиток бренду України, як одного з провідних розробників, постачальників ІТ-продуктів. Для українських компаній це відкриває нові можливості, насамперед, дає змогу отримати контракти на міжнародному ринку.

Цінності роботи ІТ-спілки

Вони ж і принципи, якими незмінно слідують в роботі.

 1. Розвиток та інноваційність. Співробітники компаній прагнуть вийти на щабель сталого розвитку справи, котра впливатиме позитивним чином і на країну.
 2. Ще одні цінні характеристики — взаємоповага та рівність. Учасники ІТ-спілки мають однакові умови, масштаби бізнесу при цьому не можуть впливати на рівень поваги, або ж на інші показники, наприклад.
 3. Прозорі та відкриті, чесні партнерські відносини між учасниками платформи.
 4. ІТ-спілка — це ще й командна робота, без якої ніяк. Спільними зусиллями набагато простіше працювати над ключовими викликами в ІТ-індустрії.

Учасники ІТ-спілки в Житомирі

Можливо, деякі назви вас здивують, отож це такі відомі компанії.

 1. Це шведсько-українська компанія «Beetroot». Вона спеціалізується на створенні програмного забезпечення. Понад 470 працівників на території України та Швеції працюють спільно задля цієї мети. Екосистема компанії включає 8 представництв в двох країнах, а також мережу ІТ-шкіл в 20 українських містах — «Beetroot Academy». В Житомирі розташований офіс компанії. Серед відомих клієнтів варто виділити: «Pixel», «Warpin», «Wise», «Stamp» та інші.
 2. «Diya». Головний офіс в Україні розташований в Житомирі за адресою вул. Перемоги, 7. В 2015 році її заснували, а в 2020 році вона змогла трансформуватися в повноцінного постачальника ІТ-послуг. Варто додати, що клієнтська база знаходиться в країнах ЄС, в США. Це здебільшого компанії малого та середнього бізнесу. Кількість спеціалістів близько 20 осіб.
 3. «Easygenerator» з головним офісом в Житомирі, котрий знаходиться на вул. Б. Лятошинського, 2. Спеціалізація компанії полягає в створенні продукту для розробки електронних курсів. Кількість користувачів перевищує показник в 50 тисяч, це понад 120 країн світу. Серед корпоративних клієнтів компанії варто виділити: «Danone», «Walmart», «University» та інші.
 4. «ISMeCompany» заснована ще в 1992 році, є частиною «Valantic». Компанія спеціалізується на наданні послуг в сфері інтернет-маркетингу, електронної комерції. Вдало співпрацює з «Magento» та «Shopware». Головний офіс також розташований на вул. Б. Лятошинського, 2.
 5. «Sana» допомагає виробникам та дистриб’юторам, оптовикам розвивати тривалі клієнтські стосунки, досягати успіху. Компанія створює рішення e-Сommerce. В Житомирі розташований єдиний офіс-представництво в Україні.
 6. «Viseven», заснована ще в 2014 році. Головний офіс в Україні розташований в м. Житомирі, на вул. Перемоги, 99. Це відомий постачальник новітніх сервісів MarTech, компанія пропонує діджитал-рішення та стратегії, спрямовані на зростання маркетингу в бізнесі.

Переконані, що Україна буде провідною технологічною нацією. В кожному місті прикладають для цього чимало зусиль. Приємно, що Житомир не є виключенням.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.