Четвер, 18 Квітня, 2024

Історія житомирського «сrazy teacher» IT Миколи Тарасюка

Це житомирський вчитель інформатики, якого учні називають «сrazy teacher». Його вміння та енергія захоплюють, тож Житомир Майбутнього розповість більше про Миколу Тарасюка і його метод навчання молодого та прогресивного покоління.

Чим відомий Микола Тарасюк?

Він — незвичайний вчитель інформатики та керівник футбольного класу в ЗОШ № 17. Його уроки неймовірно цікаві, адже разом з учнями вони створюють короткометражні фільми, вивчають комп’ютерну графіку і анімацію.

В коло його інтересів входить:

 • володіння мовою програмування;
 • візуальне оформлення сайтів;
 • робототехніка;
 • Ардуїно;
 • стопмоушен анімація та інше.

Чому «сrazy teacher»? Микола Тарасюк має власний бренд вчителя Mitrich «crazy-teacher from Ukraine». Завдяки проєкту, йому вдається ефективно комунікувати з учнями, бути на рівних. Завдяки цьому десятки його вихованців здобули перемогу на міжнародних технологічних конкурсах.

Варто додати, що на момент розробки учнівського проєкту в 2012 році, інші вчителі-педагоги на той момент не бачили в цьому перспективи. Микола Тарасюк випереджав свій час, займаючись дистанційною освітою з можливістю відеотрансляції.

Цікаво, що в декількох інтерв’ю вчитель Микола Тарасюк підкреслив те, що його учні ще зі школи починають працювати в IT-компаніях. Це при тому, що ЗОШ №17 не є лідером за рейтингами ЗНО.

Родина вчителів

Змалечку Микола Тарасюк не хотів бути вчителем, адже бачив, як багато працювали його мама та тітка — вчителі. Його мрією було стати військовим (батько та дідусь чоловіка працювали в даній сфері) або займатися технікою.

Згодом він вступив до Житомирського державного університету ім. І. Франка на фізико-математичний факультет, отримав спеціальність вчителя математики та інформатики. Ще зі студентських років Микола Тарасюк почав викладати. Він пригадує, як в 2004 році почав працювати в 17 школі один раз на тиждень.

Він ідентифікує себе, як суворий вчитель. Але це завжди дає свої результати, адже через декілька років після закінчення навчання до нього приїжджають студенти, які вихваляються успішною здачею екзаменів з інформатики.

Досягнення житомирського вчителя

Крім звання одного з топ-50 кращих вчителів України, «сrazy teacher» є чим пишатися:

 • його учні неодноразово, щороку потрапляють до національної команди на конкурс міжнародного рівня Infomatrix. Вони отримують призові місця, золото та срібло;
 • розробка дієвого інструментарію для психологів стосовно боротьби із залежністю школярів від гаджетів. Команда Миколи Тарасюка вже виступає з методичними комплектами;
 • вчитель з інформатики є класним керівником спортивного футбольного класу — займається підготовкою резерву для футбольного клубу «Полісся» в якості експерименту;
 • онлайн-спорт, розробка ранкової гімнастики в спеціальній Instagram-групі.

Проєкти, які запустили його учні 

 1. «Lapka_com» для збору коштів на харчування та ліки для безхатніх тварин. Проєкт запустив семикласник. Школярі підхопили ідею і популяризували її в соціальних мережах.
 2. Проєкт, який виборов на виставці Абу-Дабі золото, і за який юний учень отримав запрошення в обласний криміналістичний центр. Мова йде про нейронну мережу розпізнавання електронних підписів.
 3. Навчальний інтернет-банкінг для перевірки знань та отримання практики з контролю фінансів.
 4. Шкільний проєкт «Шарікава», який вже давно переріс у велику мережу кав’ярень. Вони знаходяться не лише в Житомирі, але й в області та за її межами.

Тож це ідеї, які переросли після закінчення школи у власну справу. Хто їх мотивував та дав знання, ідеї, підтримував нові і нові проєкти? Вони вдячні за це Миколі Тарасюку — житомирському «сrazy teacher», який показує власним прикладом, як може бути.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.