Субота, 25 Травня, 2024

На Київському шосе встановлять камери автоматичної фото-, відеофіксації порушень ПДР

Саме такою інформацією поділилися в Житомирській міській раді. Члени виконавчого кабінету на черговому засіданні прийняли схвальне рішення стосовно встановлення камери фото та відеофіксації порушень ПДР у тестовому режимі. Деталями поділиться Житомир Майбутнього.

Прийняте рішення

Олександр Шевчук коментує рішення. Він зазначає, що в Житомирську міську раду звернулася «Клансістемс», котра є представником виробника камер, котрі спеціалізуються на фіксації правопорушень. Встановлення на вулиці Київське шосе тестове, в міській раді їм дозволили підключитися до мереж освітлення.

Днями, як зазначає заступник міського голови, буде встановлено обладнання. Завдяки встановленню даних камер спостереження, комісія безпеки дорожнього руху, управління патрульної поліції зможуть на основі отриманих даних прийматиме рішення стосовно обмежень швидкості, інших обмежень. В цілому, за словами Олександра Шевчука, це допоможе підвищити рівень безпеки на наших дорогах.

В рішенні йде мова про надання дозволу ТОВ «Клансістемс» на встановлення VegaSmartSpeedDualBandу у тестовому режимі за адресою м. Житомир, Київське шосе, 32.

КП «Електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» займеться підключенням камери автоматичної фото та відеофіксації порушень ПДР.

Заступник міського голови Олександр Шевчук зазначив, що період тестування камер буде безкоштовним. Після завершення тестового періоду випробувань, в Житомирській міській раді вирішать, чи придбати обладнання, чи ні.

Вартість камер спостереження

Нагадаємо, в середині листопада ЖТТУ вже придбало камери фото та відеофіксації (8 камер та 1 відеореєстратор, обладнання до них). Їх вартість склала 25 тисяч 228 гривень 50 копійок. Підписано угоду з житомирською компанією ТОВ «Ікс-Від». Монтажні роботи, встановлення обладнання, реєстратора в дану суму не входять. До кінця цього року мають доставити обладнання.

Нагадаємо, це не вперше в Житомирі встановлюють тестові камери спостереження. З осені 2019 року тестували сучасну систему відеонагляду під мостом біля залізничного вокзалу. Раніше камеру тестувала інша компанія за адресою Проспект Миру. Камеру спостереження після того зняли, в міській раді отримали звіт щодо більше, ніж 18 000 правопорушень за місяць. За даними, отриманими від Олександра Шевчука, близько 70% з порушників перевищували швидкісний режим (в межах міста 50 км/год, а зимовий період на постах – 40 км/год).

Встановлення камер

Заступник міського голови також зазначає, що після того, як відсоток штрафів буде залишатися у місцевих бюджетів, Житомир зможе розглядати можливість і далі встановлювати такі камери. З місцевого бюджету наразі, як зазначає Олександр Шевчук, досить важко виділити такі кошти. Після встановлення таких камер, штрафи будуть надходити до державного бюджету.

Олександр Шевчук зазначив також, що держава не може профінансувати програми зі встановлення камер спостереження по містах України, в тому числі в Житомирі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.