Субота, 20 Квітня, 2024

Житомир придбає в лізинг техніку для прибирання вулиць

Влада Житомира планує закупити два автомобілі для прибирання вулиць, які за технічними вимогами можна використовувати для подібних робіт як в теплий, так і в холодний сезон. Загалом для КП «УАШ» придбають в лізинг чотири одиниці техніки для прибирання вулиць. 20% першого внеску, за умовами фінансового лізингу, оплачуються з державного бюджету. Відповідне рішення підтримали на засіданні сесії Житомирської міськради, пише zhytomyr-future.com.ua.

Комунальна техніка

Згідно з договором, управління автомобільних шляхів придбає: дві комбіновані всесезонні прибирально-підмітальні машини, причіпну підмітально-прибиральну машину та змішувач для приготування інертних матеріалів і протиожеледних реагентів.

У літній сезон прибиральна машина використовуватиметься для змету сміття та як вакуумний пилотяг. Підмітально-прибиральна машина має бути оснащена щітками з жорсткого нейлону, дроту або натуральних матеріалів, які встановлюються знизу, збоку або спереду автомобіля. Обертаючись, щітки прибирають з будь-яких поверхонь листя, пісок, пил, щойно випавший сніг тощо.

Прибирання вулиць трудомісткий процес, тому для його оптимізації комунальні підприємства використовуватимуть додаткове причіпне обладнання, яке підходить для багатьох видів техніки. Така машина дозволяє одночасно видаляти забруднення та прибирати сміття з асфальту, плитки чи бруківки.

Для зимового утримання застосовуватимуть спеціальні модулі, а саме піскорозкидачі та снігові відвали, які легко монтуються на передньому бампері автомобіля. Окрім того, в зимовий період обов’язком є змішувач, в якому на базі рідких протиожеледних матеріалів виготовляють необхідну суміш. Зазвичай використовують NaCl і хлористий кальцій.

Державна програма

Житомиру вдалося увійти до державної програми по закупівлі вуличної техніки. Згідно з програмою, з державного бюджету компенсується 20% вартості автомобіля. Йдеться про постанову Кабміну № 883 від 11 серпня 2021, у якій вказано, що для розвитку комунальної інфраструктури надається державна субвенція. За договором фінансового лізингу, кошти спрямовуються на придбання прибиральної техніки для комунальних підприємств, у формі здійснення авансового платежу за майно, яке призначене для благоустрою міста та відповідає критеріям оцінки законодавства.

Загалом вартість техніки складає близько 3 млн 800 тис. грн, відповідно 20% першого внеску оплачується з державного бюджету, а інші кошти дотуються з міського бюджету. Всі оплати здійснюватимуться протягом наступних трьох років, за умовами лізингової компанії та графіку платежів. Старт лізингова процедура вже взяла, зараз відбувається визначення банку та постачальника, який надасть техніку. Ці процедури необхідні для отримання субвенції від держави на придбання комунальної техніки. Зокрема, до кінця поточного року очікують провести всі процедури, отримати підтвердження від Міністерства регіонального розвитку, яке є замовниками програми фінансування першого лізингового внеску, та власне постачання даної техніки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.