Субота, 20 Квітня, 2024

Інтерсіті через Житомир: реальність чи далеке майбутнє?

Мер міста планує запустити Інтерсіті через Житомир, це має відкрити нові перспективи для міста та регіону. Причому поставлений конкретний проміжок часу – півтора роки. Детальніше про перспективи розвитку розповість Житомир Майбутнього.

Що для цього потрібно

Сергій Сухомлин поділився планами запуску через 18 місяців Інтерсіті через Житомир. Таким чином, відкриються нові напрямки руху потягів до Східної, Західної України. Мер міста зазначив, що для цього необхідно:

  • електрифікувати ділянки залізниці «Житомир-Новоград-Волинський». Це дозволить запустити потяги (у тому числі Інтерсіті) з Києва на Львів через Житомир, і не тільки;
  • реконструювати міст на в’їзді в місто.

Варто додати, що електрифікація вказаної ділянки дозволить перенаправити 10 пасажирських поїздів. В вересні 2020 року Ігор Герасименко зазначав, що фінансування, а також реалізація даного проєкту допоможе зняти так звану «транспортну блокаду» з нашого міста. Житомир завдяки цьому отримає регулярне залізничне сполучення з 19 центрами.

Вартість проєкту

В державному бюджеті передбачено 535 млн. грн. на електрифікацію цієї ділянки. Варто додати, що Укрзалізниця має реалізувати проєкт за 18 місяців. Після цього періоду через Житомир мають піти Інтерсіті та інші потяги.

Варто додати, що проєкт реконструкції мосту розроблений давно, ще в 2016 році. Сергій Сухомлин додав, що наразі вносяться зміни. Завдяки домовленості з Укавтодором, котрі беруть на себе фінансування, закладенню співфінансування, в цьому році планують почати роботи. Вартість проєкту з реконструкції мосту оцінюють понад 200 млн. грн.

Нагадаємо, минулого року вирішувалося питання щодо доцільності запуску швидкісного поїзда «Інтерсіті». Навіть створювалася робоча група. Зазначалося, що вартість 1 км залізниці коштує 12 мільйонів гривень, а від Житомира до Новоград-Волинського – 80 км.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.