П’ятниця, 19 Квітня, 2024

«Велике будівництво» на Житомирщині: Інтерсіті+ та нова транспортна розв’язка

Пріоритетним проєктом Міністерства інфраструктури на 2022 рік є електрифікація залізничного шляху Житомир – Новоград-Волинський. Крім того, Житомир увійшов до десятки обласних центрів України, у яких планується запустити нові потяги формату «Інтерсіті+» аби налагодити швидкісні міжрегіональні сполучення. Саме ці завдання були озвучені президентом України Володимиром Зеленським під час форуму «Велике будівництво: нова залізниця». Далі на zhytomyr-future.

Нова залізниця

За два роки в усіх регіонах України розпочалося зведення й капітальний ремонт доріг та автомагістралей в рамках Національної програми «Велике будівництво». Далі розпочалось будівництво й реконструкція садочків, шкіл і лікарень. Потім перейшли до стадіонів та спорткомплексів, басейнів та стадіонів, соборів, замків, музеїв та регіональних аеропортів. Наступними важливими кроками стануть: модернізація залізниці, оновлення рухомого складу та електрифікація залізничних шляхів.

Зокрема, протягом наступних двох років для оновлення рухомого складу Укрзалізниці капітально відремонтують 150 спальних вагонів та побудують 500 нових вагонів, 20 з яких отримають вже цього року. Окрім того, планують закупити 10 швидкісних поїздів «Інтерсіті», 20 дизельних поїздів, 60 модернізованих потягів та 80 сучасних електричок. Загалом, до 2028 року заплановано будівництво ще десятків тисяч вагонів, загальною вартістю близько 107 мільярдів гривень.

До 2024 року в Україні планують електрифікувати понад 500 км залізничних шляхів та розширити мережу міжрегіонального сполучення швидкісними потягами «Інтерсіті+». Зокрема, йдеться про Житомир, Миколаїв, Кропивницький, Чернігів, Ужгород, Луцьк, Чернівці, Суми, Маріуполь та Херсон. Крім того, до пріоритетних напрямків електрифікації залізничних шляхів у 2022 році входять такі маршрути: Житомир – Новоград-Волинський, Ворожба – Суми та Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Транспортна розв’язка

У рамках програми «Велике будівництво» на міжнародному автошляху М-21 поблизу Бердичева зводиться дворівнева транспортна розв’язка. По завершенню будівництва, шляхопровід сприятиме перерозподілу транспорту, що дасть змогу розвантажити напрямок, підвищити безпеку руху та якісно його покращити, що значно скоротить час подорожі.

Станом на сьогодні збудовано міст для дворівневої транспортної розв’язки, забетоновано монолітну та перехідні плити, проведено роботи з армування та монтажу балок. Наразі тривають земляні роботи, асфальтування проїздів та підходів до мосту. Наступний етап будівництва на з’їзді №2 буде продовжено після покращення погодних умов. На дворівневій розв’язці планують облаштувати підходи до шляхопроводу, додати лівий віднесений поворот поблизу села Осикове та на з’їзді біля села Гришківці. Після чого займуться зовнішнім освітленням, установкою однобічних бар’єрних огороджень та облаштуванням перехідно-швидкісних смуг зі з’їздів.

Довідково: транспортна розв’язка стане частиною нової дороги між Києвом та Кишиневом. Загальна протяжність всього маршруту, який проходитиме через Вінницьку, Житомирську та Київську області, сягає майже 600 кілометрів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.