Субота, 20 Квітня, 2024

На Житомирщині створюють добровільні пожежні бригади

У селі Биківка Романівського району та в селі Стриївка Новоград-Волинського району планують створити добровільні пожежні бригади. Досвід і практичну допомогу отримають від європейських сусідів. З цією метою представники Романівської громади 20 жовтня вирушили із візитом до Польщі. Більше дізнайтеся на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Романівська і Стриївська громади були учасниками проекту “Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту на місцевому рівні” та зайняли два із двадцяти переможних місць.

Конкурсний відбір за трирічним проектом, організованим Фондом міжнародної солідарності за програмою  “U-LEAD з Європою”, цьогоріч стартував  у липні. У вересні були озвучені результати конкурсного відбору, куди увійшло 20 громад, в тому числі Стриївська та Романівська. Перелік громад-переможців конкурсу можна побачити тут.

Навесні в рамках проекту пожежники-добровольці проходитимуть  спеціальне навчання. Після цього їм виділять комплекти амуніції та забезпечать автомобілями.

Рятувальники працюватимуть безкоштовно, на громадських засадах. Незважаючи на це, охочих вистачає. 

Асоціація добровільних пожежних бригад в Польщі цьогоріч відзначатиме 100-річчя. Іноземні вогнеборці на власному досвіді довели свою ефективність та активно діляться досвідом.

Чому вектор впровадження проекту  “Вогнеборці” показав на Україну, нескладно проаналізувати. У сфері цивільного захисту населення є великі прогалини. Житомирщина не виключення. В області не вистачає місцевих пожежних частин для швидкого реагування. За міжнародними стандартами час доїзду до місця події з моменту виклику має складати 20 хв. Для нас цього часу мало, особливо, коли мова йде про пожежу у віддалених куточках Житомирщини. Не відповідає вимогам і співвідношення рятувальників до кількості жителів. У нас це 1 до 1000, тоді як у сусідній Польщі – 7-1000 і саме завдяки створенню добровільних бригад. 

Завершальна стадія проекту передбачає внесення пропозицій для вдосконалення нормативно-правових актів, що регламентують діяльність добровільних пожежних бригад на рівні держави.

До прикладу, подібна бригада вже майже два роки існує на Прикарпатті у селі Прокурава. Вона також створена згідно проекту “Вогнеборці”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.