Субота, 20 Квітня, 2024

У Житомирі протестують проти будівництва у центрі

21 лютого у Житомирі відбулася акція протесту, до якої долучилися двадцять осіб. Вони заблокували в’їзд техніці, щоб прямувала до будівництва за адресою Київська, 6. За їх словами, будівництво дуже заважає – у будинку за адресою Театральна, 5 утворилася тріщини, а загалом виникають проблеми з в’їздом у двір, викликом швидкої. На діалог з мешканцями будинків не йдуть – про це повідомляє одна з протестувальниць у коментарі громадській організації “Громадська оборона”. Більше на zhytomyr-future.com.ua.

Перебіг протесту

Також житомирянка повідомляє, що представник будівельної компанії “заморозив” будівництво на дві години, аби привезти та надати документи й довести протестувальникам, що вони дійсні. Жінка заявила про намір наступного дня піти до Житомирської міської ради разом з компанією забудовника. Напередодні усі сторони повинні підготувати власні пропозиції щодо вирішення ситуації, аби домогтися конструктивного діалогу.

Ще один протестувальник, який мешкає за адресою Театральна, 5 – Валерій Філатов – повідомляє, що активні дії на будівництві проводяться попри державним нормам. В першу чергу, йдеться про те, що від житлового будинку до іншого житлового або комерційного будинку відстань повинна бути не меншою за п’ятнадцять метрів. В той самий час, на їх території це вісім-десять метрів.

Натомість керівник компанії, яка займається будівництвом у центрі міста, Борислав Розенблат запевняє. що усі дозволи на роботи у них є. Компанія отримала їх у 2019 році від Житомирської міської ради. Проте є проблема з містобудівельними умовами

Щодо тріщини у стіни висловилася Лілія Філатова. За словами жінки, утворення тріщин почалося ще у 2021 році, у листопаді. Тобто, саме у той період, коли будівництво розпочалося. Житомирянка розповідає, що комісія та її представники зафіксували тріщини всередині будинку. Лілія Філатова наголошує, що в цей період стояв дуже великий бур, був шум. Це спричиняло значний дискомфорт для мешканців сусідніх будинків.

Реакція житомирської міської ради

За словами керівника міського юридичного департаменту Євгенія Черниша, декларацію про початок будівельних робіт було зареєстровано у Державній інспекції архітектури та містобудування Житомирської області ще у 2013 році юридичною особою. Державна інспекція архітектури та містобудування намагалася два рази провести перевірку, яка відповідає Закону України про регулювання містобудівельної діяльності. Таким чином установа планувала перевірити відповідність різноманітних робіт чинному законодавству та будівельним нормам.

За словами, Євгенія Черниша, її не було допущено. Тому наразі до юридичного департаменту передали документи, необхідні для підготовки позовної заяви до суду, яка дозволить скасувати дозвільні документи на будівництво. Керівник міського юридичного департаменту повідомляє, що подати позовну заяву до суду планують протягом тижня.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.