Субота, 25 Травня, 2024

Житомиряни не святкуватимуть цьогорічну Масляну

Вже зовсім скоро житомиряни розпочнуть приготування до Великого посту. Цей період також називається сиропусним тижнем. Це пов’язано з тим. що традиційно не можна їсти м’ясо, проте дозволяється насолоджуватися молочними продуктами. Останній тиждень перед постом цьогоріч розпочнеться 28 березня, а закінчиться шостого березня. Багато житомирян звикли, що він завершується масовими заходами у Гідропарку – це супроводжується фаєр-шоу, концертами, майстер-класами та приготуванням смаколиків. 

Проте у новому 2022 році у Житомирі гулянь очікувати не варто. Більше на zhytomyr-future.com.ua

Причина – ситуація з захворюваністю

Про те, що містянам не варто очікувати масових гулянь у гідропарку цьогоріч, 21 лютого повідомила начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій, у повідомленні до Житомир.info. Масницю не святкуватимуть традиційно саме через побоювання  спричинити погіршення епідемічної ситуації захворюваності на коронавірусну інфекцію.

За словами Ілони Колодій, є ризик потрапити у “червону зону”. Є відповідне розпорядження заступника міського голови Сергія Сухомлина, який займається медициною на місцевому рівні. Начальниця управління культури Житомирської міської ради повідомляє, що безпосередньо у день Масляної планується виставити на вулиці Михайлівській тематичну фотозону.

Варто зазначити, що минулого 2021 року у Житомирі також не святкували Масницю. Це було пов’язано з карантинними обмеженнями. 29 лютого 2020 року містяни могли долучитися до традиційних народних гулянь під назвою “Залицяння до весни”. Свято тривало з десятої години ранку до восьмої години вечора з 29 лютого по 1 березня. Житомиряни охоче долучалися до безкоштовного пригощання млинцями, куштували трав’яний чай та зелений час, а також картоплю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.