Субота, 18 Травня, 2024

Перші платні парковки в Житомирі

Стало відомо, що до кінця 2021 року в Житомирі облаштують платні парковки. Район їх розміщення – Житній та Сінний ринок. Під час засідання виконкому на баланс КП «Житомиртранспорт» передали 22 затверджені раніше паркозони. Більша половина з них стане платною. Деталями поділиться Житомир Майбутнього.

Основні локації

Костянтин Підпокровний підтвердив, що 14 паркозон відводять під платне паркування (з 22). Начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради виділив дві локації: навколо Житнього та Сінного ринків. За його словами, саме в цих місцях відчувається найбільша проблематика.

В планах проведення декількох етапів.

  1. Організація платного паркування (поки в двох локаціях).
  2. Збільшення локацій, або ж зупинка на визначеній кількості.
  3. Організаційні заходи стосовно чинних паспортів парковок.
  4. Початок роботи з організації паркозон.

Залучення інвесторів

Прокоментував новину і мер міста, Сергій Сухомлин. Він зазначив, що місто дійсно розглядає можливість залучення інвесторів. Можливий варіант, що інвестори за власний кошт облаштують парковки. Питання на розгляді, обговоренні з депутатами.

Сергій Сухомлин додав, що завдяки платним парковкам вийде врегулювати потік транспорту в центральній частині міста. Якщо ціна буде вищою в даній зоні, то це, за словами мера, стимулюватиме людей швидше скуповуватися. Тобто автомобіль не стоятиме день, півдня, не створюватиме затори на центральних вулицях.

Нагадаємо, в сюжетах неодноразово висвітлювалася ситуація, коли особливо у центрі міста житомиряни паркують свої автівки на тротуарах, під знаками заборони, тощо. Саме тому міська рада прийняла рішення, за прикладом європейських країн, створити платні парковки. Переваги такого рішення:

  • поповнення міського бюджету;
  • збільшення швидкості трафіку;
  • нормальна робота громадського транспорту.

Отож очікується, що найближчим часом з’являться інспектори з паркування. Вони слідкуватимуть за порушеннями, котрі відбуватимуться на платних майданчиках. Інспектори будуть штрафувати водіїв-порушників.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.