Середа, 22 Травня, 2024

В електротранспорті Житомира зросте вартість проїзду

Сьогодні заступник начальника ТТУ Сергій Лазарєв звітував про підсумки роботи Житомирського трамвайно-тролейбусного управління за 9 місяців поточного року. Під час публічного звіту, він повідомив про намір збільшити вартість проїзду у громадському транспорті з наступного року. Зокрема це пов’язано зі зростанням вартості електроенергії, пише zhytomyr-future.com.ua.

Станом на сьогодні на підприємстві працюють 854 особи. На балансі підприємства знаходяться 153 тролейбуси, 23 трамваї  та 17 автобусів, з них щодня виходять на лінію 88 тролейбусів, 10 трамваїв та 14 автобусів. Загалом перевезено 27 млн пасажирів, з них 15,5 млн – пільгові категорії. ЖТТУ єдиний перевізник в області який повністю виконує завдання по перевезенню пільговиків. За 9 місяців витрати коштом пільгового проїзду сягнули майже 97 млн грн, при цьому на підприємстві не має заборгованості по виплаті заробітних плат та сплаті податків. У цілому доходи комунального підприємства складають 301 млн грн, втрати – 209 млн, а збитки 8 млн грн.

Модернізація

Модернізація ЖТТУ охоплює придбання за кошти європейського банку 50 тролейбусів, що вже працюють на лінії. Окрім того, в процесі будівництва знаходиться тролейбусна лінія до району Мальованка. За планом запуск перших тролейбусів передбачили вже в грудні, проте відбудеться це не раніше лютого/березня наступного року. Значна увага приділяється обслуговуванню електротранспорту. Зокрема за звітний період проведено 18 технічних обслуговувань трамваїв і 102 тролейбусів. Окрім того, проведено капремонт контактної мережі, змінено 16 опор та 40 опор відремонтовано.

Підвищення тарифу

Ціна вартості електроенергії на ринку з серпня значно зросла, а це 30-40% від собівартості проїзду. Станом на сьогодні з 12 грн, які коштує один пасажир, оплачується фактично 4,7 грн, ще 7 грн дотується з міського бюджету. За таких умов наступного року заборгованість сягне більше ніж 200 млн грн, навіть за умови збереження вартості тарифу на електроенергію на попередньому рівні. Тому з наступного року вартість квитка у громадському електротранспорті підніметься. Інших варіантів, при такій вартості електроенергії, не буде. До кінця поточного року приймуть відповідне рішення, а орієнтовна дата підвищення проїзду – початок наступного року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.