Субота, 25 Травня, 2024

Новий реабілітаційний центр у Житомирі планують відкрити вже наступного року

Сьогодні оглянули хід будівництва нового благодійного реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю,  за адресою проїзд Шпаковського, 15. Наразі вже побудовано цокольний поверх та половину першого поверху. Закінчення будівництва очікується у 2022 році. Вартість проєкту 81 млн грн. Міська рада ще у 2016 році виділила ділянку під будівництво у рекреаційній зоні на Корбутівці. Окрім того, місто візьме на себе забезпечення інфраструктури навколо. Вже впродовж кількох тижнів розпочнуть будівництво дорога для зручного під’їзду. Далі на zhytomyr-future.

«Я вдячний американським спонсорам за те, що фонд вже багато років працює в Житомирі, а тепер — розширюється. Це для нас велика радість, і водночас велика відповідальність», — розповідає Сергій Сухомлин.

Про реабілітацію «Місії» на сьогодні

Реабілітаційний центр «Місія в Україну» безкоштовно надає комплексні послуги медико-соціальної реабілітації для 300 дітей щорічно. Понад 600 родин, які виховують дітей з інвалідністю, отримують послуги гуманітарних програм соціальної підтримки. Очікується, що новий центр створить умови для реабілітації та підтримки дітей, які очікують на допомогу ерготерапевта, фізичного терапевта чи психолога, адже теперішнє приміщення не задовільняє усіх потреб та можливостей «Місії в Україну».

Нагадуємо, що реабілітаційний центр прийматиме дітей віком від 0 до 18 років, а саме: дітей з малозабезпечених, соціально незахищених родин, дітей-сиріт з інвалідністю, дітей з родин учасників АТО, а також тих, що мають важку або комплексну інвалідність. Показання до реабілітації: ураження нервової системи, хвороби кістково-м’язової системи, аутизм, дитячий церебральний параліч, генетичні порушення, затримка психомовленнєвого розвитку важкого ступеня. Послуги для жінок та молоді: тести на вагітність, консультації з приводу небажаної вагітності та програма профілактики ризикованої поведінки.

Про призупинення будівництва

У березні 2016 року міська рада м. Житомира виділила ділянку площею 1 га на умовах договору суперфіцію, з метою будівництва реабілітаційного центру на території рекреаційної зони біля річки Тетерів. Проєкт розроблявся командою архітекторів США та України. Фонд отримав усі необхідні дозволи та приступив до будівництва реабілітаційного центру. У лютому 2020 року, прокуратура Житомирщини довела у суді незаконність надання Житомирською міськрадою благодійному фонду одного гектара землі вартістю майже 12 млн грн.

За результатом розгляду позову Житомирської місцевої прокуратури господарським судом Житомирської області визнано незаконним і скасовано рішення Житомирської міськради, а також визнано недійсним договір суперфіцію та скасування запису про речове право. Рішення міської ради та договір суперфіцію не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки земельну ділянку надано без проведення земельних торгів. Крім цього, вищевказані рішення та договір не відповідають вимогам містобудівного законодавства, зокрема Генеральному плану та плану зонування м. Житомира.

Навесні будівельні роботи довелося припинити за рішенням Господарського суду Житомирської області через позов місцевої прокуратури  в особі ГУ Держгеокадастру у Житомирській області. У червні 2021 року будівництво знову відновили. Завершити зведення нового реабцентру планують наприкінці 2022 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.