Неділя, 8 Вересня, 2024

Будинок розпусти у Житомирі

Немає житомирянина, який би хоч раз в житті не прогулювався через площу Перемоги. Всі бачили годинник з логотипом “Рудь”, під яким зустрічаються закохані і просто знайомі. Про танк “Т 34” і його номер відомо всім, та серед ночі містяни можуть сказати ці три цифри 945. Окрасою площі є Свято-Преображенський кафедральний собор. Корінні житомиряни знають кожний камінець на цій площі, і бачили будинок, який побудовано неподалік від вулиці Грушевського. І ось тут парадокс, виявляється не всі містяни знають, що це є пам’ятка архітектури. Про нього і піде розмова на zhytomyr-future.  

Всі ми звикли, що будинок має бути правильної квадратної форми, або ж на худий кінець округлої. І якщо будівля виходить за рамки наших стандартів, це вже викликає подив або ж здивування у мешканців міста. Одна із таких споруд існує у нашому місті. Мешканці Житомира вже звикли щодня спостерігати будинок овіяний легендами. За столітню історію його вже встигли прозвати різними назвами. Але де ж істина? Що там було насправді. Давайте дізнаймося.

Дати і факти

В багатьох джерелах датою заснування і побудови будинку вважається ХІХ століття. Якщо стати перед спорудою під певним кутом, складається ілюзія, нібито існує лише передня частина (фасад). Але, якщо зайти з іншого боку картина міняється радикально і вже нашому погляду відкриваються два крила будинку будівлі, що наштовхує нас зробити висновок про схожість будинку на серце. Будинок має три поверхи, з його фасадної частини відкривається панорама головної площі міста з видом на Свято-Преображенський кафедральний собор та постамент, на якому до 2022 року був встановлений чи не найголовніший символ міста, танк “Т34” із номером 945.

Легенда 1

Перша легенда розповідає, що мотивом для будування споруди стало прекрасне почуття кохання. Заможний купець вирішив зробити такий подарунок для своєї коханої, подарувати будинок у формі серця. Подейкують, що це були вимушені кроки, а ідея прийшла сама собою. Через дефіцит місця було прийнято рішення зробити щось нестандартне і таким чином архітектори прийшли до даного знаменника. Так це чи ні, але романтика завжди надихала людство на подібні вчинки. Гості міста більше бажають вірити саме в цю теорію походження “будинку кохання”, адже згідно цієї легенди його сам так і прозвали.

Легенда 2

“Будинок розпусти”, якщо вірити цій теорії, яка має право на життя, його так прозвали містяни. Існують факти, що підтверджують цю теорію. До 1917 року тут збиралися заможні люди, щоб провести час в компанії з жінками, які мали найдавнішу професію. Саме тому і був збудований будинок у формі серця. Якщо це і дійсно правда, то дивно, чому саме в центрі міста? Адже такі місця завжди намагалися робити на околицях міста, подалі від людського ока.

Легенда 3

Малоймовірна теорія походження будинку. Звідки взялася ця інформація, достеменно невідомо. Подейкують, що в Житомирі колись жив пан Златорович, та колись ця будівля виконувала функцію пожежного відділення. Певне цю легенду було придумано, що надати будинку ще більшої загадковості. Чим більш невідомого, тим цікавіше слухати екскурсантам під час прогулянок містом. 

Дана споруда занесена до списку регіональних пам’яток архітектури і не дарма. Не дивлячись на стереотип, що Житомир не туристичне місто, тут частенько можна побачити екскурсійні групи. Ходять чутки, що в містах Одеса і Львів існують аналогічні споруди. На цьому тлі ще приємніше, що наше місто в цьому плані не відстає. Надіємося на те, що таких туристичних родзинок буде більше і ярлик Житомира, як міста без цікавинок відійде у минуле назавжди.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.