Кожне місто, містечко чи навіть село в Україні має свою візитівку, своє особливе місце, яке в першу чергу ми показуємо нашим гостям. В Житомирі є кілька таких унікальних місць, а одне з найпоширеніших – це вулиця Михайлівська. Далі на zhytomyr-future.
Михайлівська вулиця бере початок від майдану Рад і тягнеться на відстань 370-ти метрів до Свято-Михайлівського кафедрального собору, де зʼєднується з вулицею Київською.
Історія виникнення
Наразі одна з центральних вулиць Житомира колись знаходилась на його околиці, а саме на місці селища старообрядців пилипонів (липованів), яких у середині XIX століття було виселено за межі міста. Тому перша офіційна назва вулиці – “Пилипонівська”.
У 1936 році Михайлівська стала першою вулицею в місті, де було покладено асфальт, що обумовило тут регулярне проведення святкових парадів і демонстрацій. У повоєнні роки влада вирішила зробити вулицю повністю пішохідною, що збереглося і дотепер. Наприкінці XIX століття з розширенням і розбудовою Житомира, вулиця Михайлівська стала центром торгівлі і дозвілля у місті. Перші поверхи зайняли різноманітні кавʼярні, кафе, магазини, перукарні, з’явився сінематограф “Рим” (зараз кінотеатр ім. І. Франка). Тут знаходився (і працює зараз) ресторан “Дім Трибеля”, побудований місцевим фабрикантом Гілярієм Трибелем. Він займався виробництвом рукавичок, що були відомі своїм стилем у всьому світі. На вулиці Михайлівській розміщувалась і редакція газети “Робітник”, де працював відомий український письменник і драматург Іван Кочерга, і де не раз бувала Леся Українка.
Сучасна Михайлівська
Вулиця більшою мірою зберегла свій оригінальний архітектурний стиль початку XX століття. Серйозна реконструкція Михайлівської відбулась у 2016-2018 роках, коли все пішохідне покриття замінили на тротуарну плитку, а на розі з вулицею Лятошинського встановили фонтан. В сезон весна-осінь тут можна спостерігати, популярну у всьому світі, інсталяцію парасольок, підвішених над пішохідною доріжкою.
На Михайлівській знаходиться багато установ державного і місцевого значення, що були започатковані ще у минулому столітті. Це будинок Житомирської міської ради: основне місце діяльності 42 депутатів і мера міста, обласний ляльковий театр, музична школа ім. Б. Лятошинського, школа хореографічного мистецтва “Сонечко”, дитячий кінотеатр. На будівлях вулиці можна зустріти меморіальні дошки видатних українських постатей: Михайла Скорульського, Івана Сльоти, Івана Кочерги.
Як і з перших років заснування, так і зараз, вулиця Михайлівська продовжує приваблювати мешканців і гостей міста. Взимку тут на вас очікують безліч затишних кавʼярень і тематичних кафе, а в теплу пору року ви можете насолодитися безтурботною атмосферою, яку дарують вуличні співаки, аніматори, продавці картин та унікальних сувенірів. В неймовірну спеку діти зможуть натішитись пішохідним фонтаном, який надвечір починає сяяти всією гамою кольорів за рахунок світлодіодів.
Завітайте на вулицю Михайлівську в Житомирі, тут кожен знаходить свою атмосферу.