Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Перші найвищі будівлі міста або хмарочоси-карлики Житомира

Хто хоч раз в житті бачив хмарочоси, напевне, до кінця життя не забуде ті відчуття, коли кров стигне в жилах. Від величі таких будівель захоплює подих і серце завмирає при виді шедеврів, які здається міг зробити сам Бог. А коли розумієш, що все це виконала людина, земля тікає  під ногами. Далі на zhytomyr-future.

Історія хмарочосів

У далекому 1885 році в місті Чикаго був споруджений перший, як тоді вважали, хмарочос. 10 поверховий будинок висотою в 42 метри був проривом в сфері будівництва. Сучасні найзнаменитіші хмарочоси світу заведено називати красивими назвами. Тоді ж, наприкінці ХІХ століття це був простий будинок домашнього страхування. В сучасному суспільстві існують критерії, за якими будівлю можуть назвати хмарочосом і найголовніший з них це висота від 100 метрів. Прости словами більше довжини футбольного поля. Виходить, що перша багатоповерхівка в сучасності не називалася б хмарочосом. 

Найвідоміші багатоповерхівки світу

Бурдж Халіфа

Місто Дубаї в ОАЕ, тут знаходиться шедевр інженерної думки. Найвідоміший і найвищий хмарочос світу висотою 828 метрів та має 163 поверхи. Завершили будівництво цього монстра 4 січня 2010 року і тривало воно 6 років. 

Всесвітній торговий центр

Сумнозвісна будівля, яка запам’яталася світу не своїми габаритами, а фіналом свого існування. Дві сріблясті башти по 215 і 217 метрів заввишки офіційно були відкриті 4 квітня 1973 року в Нью-Йорку, США. Трагічні події 2011 року, пов’язані з баштами близнюками пам’ятає весь світ. 

Емпайр Стейт Білдінг

Ще один, всесвітньо відомий хмарочос, що знаходиться у місті Нью-Йорк. Відчинений був у 1931 році та на будівництво пішло 2 роки. Повна висота будівлі складає 443.2 метри. Має 102 поверхи та 73 ліфти. 

Найвищі хмарочоси України

Сумнівів ні в кого і не було, що український гігант знаходиться в столиці. На відміну від заокеанських братів, український хмарочос немає якоїсь назви, адже це звичайний житловий комплекс на Кловському узвозі. Що ж стосується його габаритів то висота будівлі 168 метрів і має всередині будівлі 48 ліфтів. Збудований вітчизняний хмарочос був у 2013 році. 

А як справи на Житомирщині?

Чи є у нас на Житомирщині свій Бурдж Халіфа? І яка була перша найвища будівля в Житомирі?

Згідно з історією, першою найвищою будівлею міста вважається будівля, яка має статус пам’ятка архітектури, а саме водонапірна вежа на вулиці Пушкінській. Споруджена була в кінці ХІХ століття, а саме в 1898 році. Будівництво вежі тривало три роки. Висота будівлі досягала 31 метра, а це на 11 метрів менше першого 10-поверхового будинку в Чикаго. Місією вежі було регулювати тиск води у місті. А також використовували її, як каланчу (пожежна оглядова вежа). На даху споруди була збудована невелика будка, з якої спостерігали за територією міста. Якщо в межах міста була пожежа, вмикався прожектор, що сповіщало мешканців Житомира про заборону користування водою на час пожежі. 

До 2020 років найвищою будівлею міста вважалася багатоповерхівка на соборному майдані, що поряд з облмуздрамтеатром. Щодня, поряд з цим 13 поверховим будинком проходять тисячі містян і навіть не підозрюють про статус цієї будівлі. На жаль, в жодному із джерел не значиться точна висота будівлі. Наступного разу, проходячи повз неї візьмемо з собою сантиметр і обов’язково заміряємо. 

Новобудови

Сподіваємося, що в найближчому майбутньому і в нашому місті будуть справжні хмарочоси заввишки понад 100 метрів. З кожним роком в нашому місті стає все більше сучасних житлових комплексів і кожен наступний красивіший і вищий за попередній. А можливо, колись мільйони туристів будуть їхати до нашого краю, щоб сфотографуватися з хмарочосом із Житомира. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.