Середа, 22 Травня, 2024

Реконструкція Ботанічного саду

У Житомирі взялися за реконструкцію Ботанічного саду Поліського національного університету. Наразі проводяться роботи біля центральної алеї та вхідної частини. Детальніше про вартість робіт та подальшу роботу Ботанічного саду розповість Житомир Майбутнього.

Плани та вартість

Ботанічний сад у нашому місті був створений у 1933 році, за час свого існування став гордістю Житомира, його візитівкою. Вже більше 80 років за ним доглядають, але завдання залишається одне – збереження природної та унікальної території. Об’єкт перебуває на балансі Поліського національного університету. Наразі Ботанічний сад потребує не тільки догляду, але й реконструкції.

Директорка департаменту регіонального розвитку розповіла про подальші роботи по реконструкції. Інна Хоменко зазначає, що оголошена вартість реконструкції Ботанічного саду досягає понад 2 мільйони 200 тисяч гривень. При цьому роботи по капітальному ремонту розраховані на два роки. В 2020 році не вийде закінчити реконструкцію через недостатнє фінансування.

Інна Хоменко зазначає, що в цьому році вже витрачено 1 мільйон 200 тисяч гривень, в дану суму входить проектування.

Благоустрій водойм

Олег Скидан розповідає, що в 2018 році був проведений благоустрій водойм. Ректор Поліського національного університету також зазначає, що для реконструкції партерної частини виділені кошти з екологічного фонду. Він сподівається, що вдасться привести до відповідного стану центральну частину та в цілому Ботанічний сад.

Раніше по території постійно проводилися екскурсії, вхід був вільним. Наразі доступ обмежили через акти вандалізму. Олег Скидан розповідає, що охочі проникають з різних місць, виламують саджанці та дерева, рослини. Частішають випадки знищення огороджувальних конструкцій. Ректор Поліського університету зазначає, що буде звертатися до міської ради задля підтримки у вигляді забезпечення надійної охорони.

Але проводять для бажаючих групові екскурсії за попередньою домовленістю. Також можливі платні індивідуальні, чи весільні фотосесії. Отримані кошти від платних послуг йдуть на утримання Ботанічного саду.

Реконструкція

Наразі проводяться роботи на центральній частині Ботанічного саду. Будівельник Володимир Вітюк розповідає, що саме зараз робить підрядна організація:

  • встановлення за рівнем бордюри;
  • виставлення основи, утрамбування її для щільності;
  • кладка плитки.

Це другий етап реконструкції Ботанічного саду, аукціон проводився 10 серпня 2020 року, сума було вказана близько 3 мільйонів 384 тисячі гривень. Тендер виграла підрядна організація ТОВ «Національний Референт Центр».

Ботанічний сад Поліського національного університету має загальнодержавне значення, це зелена окраса нашого міста. В його колекцію входять кущі та дерева (близько 200 видів), трав’янисті рослини (близько 750 видів). Представлені тюльпани та магнолії, різноманітні фруктові дерева. В Житомирі більше такого місця немає, це природне надбання Житомира.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.