Субота, 20 Квітня, 2024

У Житомирі сьогодні відкриється Водонапірна вежа

Житомирська “Водонапірна вежа” є місцевою архітектурною пам’яткою та одним з символів міста. Її висота 31 метр, а побудована вона в 1898 році. Сьогодні, 18 грудня, вперше за довгий час вона відкриє свої двері для відвідувачів. 

Далі розкаже “Житомир майбутнього”

Водонапірна вежа – родзинка Житомира

Водонапірна вежа довгий час була закритою. Будівля вимагала реконструкції, тим більше, що це може бути об’єкт зі значним туристичним потенціалом. Реконструкцію запланували на цей рік, але у зв’язку з пандемією, було вирішено відкласти цей проект до кращих часів. Але вежа є своєрідною родзинкою міста, тому інтерес до неї житомирян тільки зростає. Міська влада звернулася до мешканців міста із закликом навести лад у будівлі, і на цей заклик відгукнулися волонтери, які безкоштовно захотіли допомогти. Також технічну допомогу надала німецька урядова компанія “GIZ”. Волонтери розчистили приміщення вежі від непотребу, замінили покриття на підлозі, відновили освітлення. На об’єкті немає опалення, але після закінчення роботи волонтерів, там вже можна проводити будь-які заходи. 

Відкриття вежі

Сьогодні, 18 грудня після 17 години житомиряни зможуть самостійно побачити Водонапірну вежу з середини, прийшовши на її відкриття. На заході для всіх житомирян та гостей міста будуть проведені експрес-екскурсії з історії вежі з Аліною Кундич, яка розкаже цікаву інформацію про цю дійсно історичну будівлю. Крім того, там буде створена виставка житомирських митців, на якій відвідувачі зможуть ознайомитись з роботами житомирських художників. Свої роботи представлять Сергій Носок, Аліна Далініна, Микола Рогузько, Анастасія Сладковська, Наталія Шишук та інші. Також буде представлена фоторетроспектива життя Вежі та облаштована фотозона, на якій всі бажаючі зможуть зробити пам’ятні фотографії. Також у Вежі проведуть літературний вечір. Під час заходу розважати гостей вибуховими ритмами діджеї. 

Організатори наголошують, що захід триватиме до 20 години, тому закликають одягнутися тепліше, а також не забувати про карантинні обмеження. Для тих хто забуде маску вдома, її видадуть на вході до приміщення. Також наголошується, що через ті самі обмеження, зайти відразу до будівлі зможуть не всі, тому організатори просять бути тепло вдягненими та брати з собою чай в термосах. Чай також буде і в організаторів заходу. Тих, хто не встигне побувати на експозиції, вже розробляється майбутній графік роботи об’єкту Вежа на наступні тижні. 

Ініціаторами даного проекту виступили ГО “Цілком природно” та Агенція розвитку міста. У своєму коментарі журналісту “Житомир майбутнього” один з організаторів заходу Ілля Грицанюк зазначив, що споруду, яка стояла зачиненою десятки років, можна відкрити за короткий термін. 

“Ми ще не до кінця віримо, що споруду, що стояла замкненою десятки років можливо відкрити за два тижні, але ми відкриваємо двері Водонапірна Вежа вже сьогодні після 17.00. А я дякую кожному, хто повірив та приєднався, взяв та зробив. Не все задумане вдалося, але ми не зупиняємось на тому, що є. Ми продовжимо працювати, щоб довести те, що розпочали до логічного завершення – створення унікального артпростору в Житомирі, що стане прикладом для Європейських столиць, де ми зможемо приймати топових українських та світових митців і проводити культурні події світового рівня! Приєднуйтесь до творення історії міста!”, – сказав Грицанюк.

Також організатори вдячні за підтримку Житомирському офісу GIZ Ukraine та волонтерам, які взяли участь у прибиранні та облаштуванні Вежі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.