Дехто вважає, що гіроборд і гіроскутер — різні назви одного засобу пересування. Насправді ж, попри їхню схожість пристрої для поїздок мають між собою певні відмінності. Які саме, а також про їхні переваги й мінуси, читайте далі.
Що таке гіроборд
Елементами портативного засобу пересування є дошка з колесами, акумулятор, процесор, електродвигун, гіроскоп із датчиками. У дорожчих моделях є додаткові модулі:
- додаток для смартфона;
- пульт керування;
- динаміки;
- світлодіоди;
- дисплей;
- модуль Bluetooth;
- автобалансування.
Живиться гіроборд від електромережі. На одному заряді він дає змогу подолати від 10 до 30 кілометрів шляху. Тобто користувач зможе без підзарядки їздити протягом 60-240 хвилин. Але все залежить від моделі. Тому на цю інформацію важливо звертати увагу, вивчаючи характеристики засобу пересування. Діаметр коліс — ще один важливий момент під час покупки. Показник може бути як 6,5, так і 10,5 дюймів. Вибір залежить від ваги користувача й типу поверхонь, якими він планує пересуватися. Керувати гіробордом просто, хоча кермо або важіль у ньому відсутні. Під час поїздки достатньо нахиляти тіло вперед/назад і переносити вагу на певну ногу.
У чому особливості гіроскутера
Ще одна дошка на колесах, на якій можна подолати відстань до 38 км. У корпусі-платформі приховані:
- електричний мотор;
- акумулятор;
- гігроскопічні датчики;
- пристрій, що обробляє отриману з датчиків інформацію.
Мінімальний розмір коліс гіроскутерів — 6,7 дюйма. Максимальний — 19. Чим вони більші, тим краща прохідність засобу. По центру дошки розташована телескопічна ручка. Завдяки їй засіб пересування можна повернути в потрібний бік. На початку руху вагу тіла слід перенести на відповідну ногу. Керувати двоколісним засобом пересування можна дистанційно. Але для цього на смартфоні потрібно встановити спеціальний застосунок. Дізнатися ще більше інформації і вибрати гіроскутер на сайті allo.ua можна, не виходячи з дому.
Відмінності між двома засобами пересування
Як видно з описів товару, відмінності між ними такі:
- Гіроскутер оснащується телескопічними важелями. Райдер може відрегулювати його висоту під свій зріст. У гіроборді такий елемент відсутній.
- На гіроскутері можна розігнатися до 22 км/год (залежить від моделі), тоді як швидкість гіроборда не перевищує 10 км/год.
- Потужність мотора гіроскутера може сягати 2700 W. У гіроборда цей показник не вище 1000 W. Звідси й різна швидкість електричних засобів.
- Гіроскутер може мати більші колеса, що робить його більш маневровим, дає змогу підібрати модель під різні варіанти доріг. Хоча й деякі гіроборди здатні долати гравій, калюжі, невеликі бордюри й гірки.
Обираючи засіб для пересування, зважайте й на те, де і як ви будете його зберігати. Адже гіроборд стане навіть під письмовим столом, на поличці. А для гіроскутера доведеться виділити місце на балконі або в коридорі.