Субота, 25 Травня, 2024

Готель «Ялинка»: назад у майбутнє, або історія Гидкого Каченяти

Привид, фантом, тінь минулого, потойбічне явище. Ні, це не синонім до слова «ілюзія». Це все про легендарну будівлю Житомира, яка оповита легендами і розповідями. З цим місцем у багатьох житомирян і всіх, хто зупинявся у цьому готелі для ночівлі,  асоціюється багато історій і розповідей. Ще задовго до появи  сучасних готелів, хостелів та комплексів відпочинку в радянські часи район Богунії «прикрашала» 5-поверхова будівля блідо-сірого кольору з написом на білому фоні зеленими літерами “Ялинка”.  “Форт Буаяр”, по-іншому не назвеш. Зі слів тих, хто проводив ночі в стінах готелю, можна було дізнатися, що вони чули серед ночі якісь голоси в коридорах. Можливо, те, що вони чули, була неприкаяна душа прибиральниці. Або ж то, можливо, плакали гості “Ялинки”, які не розуміли за що тут викладати такі кошти. Далі на zhytomyr-future

В жодному джерелі не значиться точна дата народження будівлі. Але однозначно можна стверджувати, що приблизно готель був збудований у 1960-ті роки. Як і всі будівлі радянського союзу, вона не мала яскравого забарвлення. Як і більшість тогочасних будівель, основним був обраний сірий колір. Одноманітні готельні номери з жовтими шторами, пружинними ліжками і стінами, пофарбованими до половини, не робили з готелю якогось оригінального місця. Все було так, як тоді диктували часи.

Ресторан “Ялинка”

Якщо ж говорити про готель, то, дякувати долі, він зазнав позитивних змін. Про це трохи згодом. А ось ресторан залишився майже зразка шестидесятих. Десятки років назад житомиряни не мали великого вибору ресторанів для святкування родинних свят. І, м’яко кажучи, ресторан “Ялинка” щотижня тріщав по швах від напливу святкуючих гостей. Але останні років 10 тут про свята забули. У цьому залі так само збираються родини. Але, на жаль, винуватця зібрання в залі вже немає. Як ви зрозуміли, тут більшою мірою збираються родичі на поминальні обіди. Відлуння минулого напевно дає про себе знати. Адже, все навколо так і нагадує про колишні часи. Старинний паркет, стіни, які косметично підфарбовані в зелений колір, стеля, частково перероблена під сучасне освітлення. Відверто кажучи, без капітального ремонту сюди весілля не заманиш. Та й, між іншим, складається враження, що поки ніхто не хоче того робити.

Насправді така думка була стосовно і самого готелю. Місцеві мешканці, спостерігаючи зі сторони  сіру будівлю, яку почав руйнувати час, десь далеко в душі затамували подих і чекали, що скоро вони будуть вимушені попрощатися з тінню наших предків. Всі лише здогадувалися, які моторошні речі там можна побачити. Вже ніхто не вірив, що наш готель щось може врятувати. Але, велика сила телебачення…

“Ревізор”

13 травня 2013 року відбулася доленосна подія для готелю. Саме в цей день на телеканалі “Новий” вийшов в ефір випуск передачі Ревізор з Ольгою Фреймут. У ньому пані Ольга провела ревізію декількох ресторанів і готелів міста Житомир. А на десерт цього випуску редактори залишили візит до готелю “Ялинка”. Щоправда, десертом таке навряд чи назвати можна. Стимулом для візиту команди “Ревізора” стали відгуки про це місце, яких, як не дивно, було чимало, і позитивних там не було. Процитуємо один із них, який було показано в самому випуску передачі: “Якщо ще колись будете проїжджати через Житомир, завітайте до готелю “Ялинка”. Мабуть, такого страху ви ще не бачили. Кімната жахів відпочиває”. Не дивно, те, що побачила знімальна група і Житомиряни на екранах телевізорів змусило взятися за голову не лише глядачів, а й всіх хто був причетний до зйомок “Ревізора”. Скоріш за все, від побаченого у глядачів коси ставали дибки, і не лише на голові. Старезні речі, ліжка, двері, стіни, сантехніка, коридори, дзеркала. Взагалі простіше буде написати, що все було епохи радянського союзу. Єдине, що глядачі побачили нове в готелі “Ялинка” – це логотип Нового каналу в куточку екрана.

А потім для готелю була, так звана, радянська “п’ятирічка”. За ці роки знайшлися добрі люди. Після вливання інвестицій від підприємців Житомира, почалася повна реконструкція легендарної будівлі. Напевно таке перевтілення можна порівняти з казкою Ганса Крістіана Андерсена “Гидке каченя”, коли з бридкого каченяти відбулася трансформація у прекрасного лебедя.

А подивитися на нього вже у 2018 році приїхала команда “Ревізора” на чолі з новим ведучим програми Миколою Тищенком. Зі слів ведучого, він, начебто, приїхав у два різних місця, що вже казати про сам готель. Адже, зміни перетерпіла не лише сама “Ялинка”, а й прилегла територія. Під’їзд, доріжки, різноманітні статуї, квіти. Загалом, готель почав дихати на повні груди. Наразі номери у цьому готелі можна замовити будь-яким зручним способом, і, до речі, за дуже демократичні кошти. Нині тут зроблено все за останнім словом техніки. Декоратори і будівельники попрацювали на славу і нехай їм  руки не болять.

Дуже шкода, що Ольга Фреймут під час свого візиту в 2013 році не дійшла до самого ресторану. Хтозна, можливо з її легкої руки наше місто мало б ще один конкурентоспроможний заклад, де можна було неподалік лісного масиву та на фоні чистого повітря святкувати родинні події. До речі, сам готель і ресторан знаходиться на околиці міста і за 300 метрів від нього починається лісосмуга. Тому, як наслідок, ваш відпочинок буде не лише комфортним і тихим, а й корисним.

Однозначно можна стверджувати, що готель “Ялинка” отримав нове життя і нехай воно буде яскравим, та щоб гості Житомира з задоволенням згадували проведені години і дні відпочинку у стінах легендарної будівлі готелю “Ялинка”.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.