Неділя, 28 Квітня, 2024

Історія розвитку факультету інформаційних технологій в «Житомирській політехніці»

Його історія розпочалася ще в далекому 1920 році. За всі ці роки заклад пройшов чималу історію, трансформувався, досяг певних висот. Навчальний заклад в рейтингу «Топ-200 Україна» зайняв 53 місце, а серед «Кращих ЗВО північного регіону України» — 2 місце. Серед кращих закладів освіти Житомира «Житомирська політехніка» в 2022 році посідає перше місце. Тож корисно буде дізнатися більше і про витоки, з чого розпочалася його історія.

Житомир Майбутнього розповість більше про державний університет, а також про те, як з’явився та розвивався факультет інформаційних технологій.

Бути чи не бути?

Найскладнішим був перший рік, вже в перші місяці діяльності навчального закладу виникало питання: працювати чи закриватися. Прийняте рішення про закриття було скасоване завдяки ініціативним викладачам та студентам закладу. Вони разом змогли добитися відміни ліквідації. А далі почалася історія на той час технікуму.

Крім зростання матеріально-технічної бази, поступово ріс рівень викладання та престижу технікуму. Керівництву вдавалося поєднувати комерційні інтереси з виробничою практикою, все більше підприємств та організацій міста зверталося за допомогою, пропонуючи можливості. Студенти під керівництвом досвідчених викладачів та фахівців проходили практику. Додатковою перевагою була реальна користь, котру приносили розвитку народного господарства студенти закладу.

Цікавим фактом є те, що не житомиряни їхати в інші міста для здобуття освіти, а кияни до нас. Це підтверджує кваліфікаційний запис від 1922 року, згідно з яким близько 30% студентів приїздили до Житомира для навчання.

Швидкий розвиток промисловості в Житомирі

Це період кінця 50-х — початку 60-х років в колишньому Радянському Союзі. Все більше відкривалося підприємств з сучасним устаткуванням, котрі оголошували про набір фахівців. Запит на інженерні кадри був значним. На території Житомира в даний період почали відкриватися такі відомі заводи: «Електровимірювач», «Завод верстатів-автоматів» та інші. Старі заводи та фабрики реконструювались, для даних цілей також потрібні були фахівці.

«ЕТФ»

Наказом від 5 травня 1977 року в Житомирському філіалі Київського політехнічного університету організували «ЕТФ», тобто електротехнічний факультет. Вже 1 вересня почалися заняття на факультеті.

Забашта Юрій Павлович став першим деканом «ЕТФ». Він був к. т. н. та доцентом кафедри автоматики і телемеханіки. Його заступником понад 18 років був к. т. н. та доцент Казаков В. П.

В цей період лабораторії обладнали за допомогою сучасних приладів та обчислювальної техніки. Це був час, коли попит на випускників «ЕТФ» значно перевищував кількість таких спеціалістів.

Нові навчальні дисципліни та лабораторії

ХХ ст. можна охарактеризувати як час технологічного стрибка та прогресу. Тому це вплинуло і на особливість навчання на факультеті. Змінювалися та з’являлися нові дисципліни, навчальні лабораторії.

В 1988 році «ЕТФ» перейменували на «ФАУ», тобто факультет автоматики і управління. В цей час було оголошено про припинення навчання студентів за вечірньою формою, натомість бажаючі мали змогу отримати освіту на заочній формі.

Все це вплинуло на неабияку популярність професії інженера-електрика. Молодих фахівців залучали до виконання господарських договірних науково-дослідних робіт. Краще за все успішність факультету характеризують цифри, а за 13 років (1977-1990 р.) на кафедрі були виконані роботи в рамках договорів на суму близько 8,5 млн. крб.

«ФІКТ»

В 1994 році державний заклад став окремим та самостійним. Це вплинуло і на факультети — «ФАУ» реорганізували в «ФІКТ», тобто факультет інформаційно-комп’ютерних технологій. Змінилося і керівництво, деканом обрали спеціаліста з розробки високопродуктивних процесорів к. т. н. та доцента Повідайко П. М.

Ректором закладу був професор Самотокін Б. Б., котрий характеризувався не лише вмілим управлінням державного закладу, але й оперативною реакцією на зміни в економіці Україні.

Таким чином, ЖІТІ став одним з перших навчальних закладів, на базі якого в 1995 році створили перший навчальний комплекс з освітніми закладами II рівня акредитації. Через два роки змінилася назва на кафедру автоматизації і комп’ютерних технологій.

Періодом зростання наукового потенціалу кафедр факультету вважають проміжок з 1995 по 2002 рік. За цей час змінювалися покоління, технології модернізувалися, а навчальний заклад боровся за першість серед інших.

За час керівництва к. т. н., доцента Кириловича В. А. покращилася діяльність всіх ланок навчального процесу, значно виріс рівень наукових досліджень (2002-2007 р.).

Наступним, хто очолив факультет інформаційно-комп’ютерних технологій (2007-2010 р.) став Громовий Андрій Петрович. За його керівництвом чимало показників діяльності навчального закладу було покращено. 2010-2014 р. — деканом став Болотній Олександр Григорович, з 2014-2018 р. факультет очолював Морозов Андрій Васильович.

Нововведення

Саме за часів керівництва Морозова Андрія Васильовича відкрито новий напрям під назвою «Комп’ютерна інженерія». З 2015 року з’явилося нове та незнайоме раніше поняття під назвою «ментор». Мова йде про студентів старших курсів, котрі допомагають першокурсникам пристосуватися, стати частиною студентського життя. В їх завдання входить спільна праця над проєктами, навчання новим технологіям.

В 2016 році відкрито ще одну сучасну спеціальність під назвою «Кібербезпека». З 2018 створено нову кафедру комп’ютерних наук на «ФІКТ», котру очолює Сугоняк Інна Іванівна.

Деканом факультету інформаційно-комп’ютерних технологій стала Нікітчук Тетяна Миколаївна.

Нікітчук Тетяна Миколаївна

Вона закінчила ЖДТУ в 2005 році за кваліфікацією магістра з біотехнічних та медичних апаратів і систем, а в 2021 році закінчила Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова за кваліфікацією інженера в галузі електроніки та телекомунікацій.

Відомо, що Тетяна Нікітчук пройшла міжнародне стажування в італійському університеті м. Парма в 2021 році. Кількість її наукових та методичних публікацій перевищує 70 одиниць. З даної кількості одна монографія та три навчальних посібника. Сім публікацій декана включені до «SCOPUS».

3D-тур по «Житомирській політехніці»

Абітурієнтам важливо знати, яким буде заклад, де вони проведуть мінімум наступні 4 роки. В цьому випадку допоможе 3D-тур. Студенти працюють в ході навчального процесу з кращими програмними продуктами, в тому числі і оригінальними, розробленими співробітниками та викладачами, талановитими студентами факультету.

Популяризація ІТ-спеціальностей

Факультет інформаційно-комп’ютерних технологій «Житомирської Політехніки» співпрацює з підприємствами, регулярно проводить заходи задля популяризації ІТ-спеціальностей. Варто додати, що це в навчального закладу виходить досить добре. Яскравим прикладом цього є щорічний науковий фестиваль «SpaceTechFest» з науковими та технічними розробками. Це інший світ, доступний житомирянам. Приємно, що завдяки подібним закладам все більше молоді може зацікавитися сферою ІТ.

Все більший відсоток населення це розуміє, а прогресивне молоде покоління робить свій вибір, пов’язує майбутнє зі сферою ІТ. «Житомирська Політехніка» в цьому випадку стає тією важливою ланкою, містком, по якому проходить абітурієнт, вступаючи та навчаючись аж до етапу влаштування на високооплачувану, престижну роботу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.