Неділя, 28 Квітня, 2024

Історія створення ІТ кластеру у місті

ІТ-ринок в Україні за останні роки зазнав вражаючого зростання. Близько 20% світових компаній мають офіси в нашій країні, в тому числі і в Житомирі. Це в свою чергу збільшує попит на підготовлених фахівців, на облаштовані офісні приміщення з відповідною технологічною інфраструктурою.

Більше про ІТ-напрямок, розвиток в нашому місті, перспективи та можливості розповість Житомир Майбутнього.

Найбільші ІТ-компанії в Житомирі

  1. Українська продуктова компанія «Viseven», котра має близько 90% всіх працівників по Україні саме в Житомирі. Спеціалізація компанії полягає в розробці власних продуктів, серед яких є і платформа для просування фармацевтичних препаратів. Відомо про співпрацю «Viseven» з «Житомирською політехнікою» та ЖДУ ім. І. Франка.
  2. Українська компанія «Infopulse», яка займається наданням сервісів з розробки ПО для багатьох відомих компаній, наприклад, «Security Systems», «Automotive» та інших представників.
  3. «ISM Ukraine». Компанія займається розробкою та реалізацією власних продуктів, використовуючи для цього сучасні технології.
  4. Ізраїльська аутсорсингова компанія «Ignite», котра надає послуги з розробки та підтримки ПЗ, в тому числі тестування.
  5. Представником американської продуктової компанії в Житомирі є «Jelastic», котра розробляє власну хмарну платформу для розробників. Склад партнерів поповнюють не лише кваліфіковані розробники, але й софтверні, аутсорсингові компанії.
  6. «Adyax» — французька аутсорсингова компанія, котра створює сайти, а також додатки для світових брендів, а також забезпечує ними урядові установи.

Даний перелік можна доповнити ще наступними назвами. Це німецька продуктова компанія «Cinegy GmbH», британська та американська аутсорсингові компанії «Softengi» та «Stuzo» відповідно. Приємно, що в цей список входить також українська компанія з ІТ-фахівцями в Житомирі — « Bliscom».

Перспективи Житомира та Житомирської області

Цікавими є думки керівних осіб ІТ-компаній в місті стосовно перспектив Житомирщини. Можна виділити такі основні моменти:

  • зручність та комфорт, економія часу на дорогу додому та на роботу;
  • реальні можливості для отримання якісної технічної освіти: хороші школи, університети, спеціалізовані курси;
  • діалог навчальних закладів та ІТ-компаній, що позитивно віддзеркалюється на якості ринку праці. Це поштовх до успішного працевлаштування та до появи нових ІТ-компаній від амбіційних житомирян;
  • до 2005 року в Житомирі ІТ-ринок був наповнений здебільшого іноземними компаніями, котрих приваблювала низька ціна розробок та відсутність конкуренції. З часом кількість українських компаній зросла, як і рейтинг, оплата спеціалістів;
  • власники компаній відмічають, що все ще відчувається нестача добре підготовлених ІТ-спеціалістів.

Все це вказує на досить хороші перспективи розвитку ІТ-індустрії на Житомирщині. Наш край є сприятливим середовищем для розвитку ІТ-індустрії. Випускники навчальних закладів після випуску отримують запрошення на роботу, мають змогу показувати свої вміння ще під час навчання.

Спільнота та події в Житомирі

«GeekSpace» — є спільнотою представників ІТ в нашому місті, котрі займаються організацією освітніх заходів для ІТ-спеціалістів Житомира, а також для розробників. Інформаційно-комунікаційний простір присвячений ІТ-напрямку. Даний проєкт заснований для обміну знаннями між ІТ-спеціалістами різного рівня в місті та Житомирській області.

Варто декілька слів розповісти і про «PublicIT». Це конференція, котра присвячена web-розробці. Захід проходив в 2016 році та став першим в темі веб-розробки в місті.

«GeekSpace» ком’юніті — це свого роду комунікаційний майданчик, котрий поєднує ІТ-професіоналів. Саме тут проходить обговорення останніх тенденцій, учасники ІТ-спільноти обмінюються таким чином досвідом.

«Startup Thursday. Zhytomyr»

Обговорюючи ІТ-кластер, не можна обійти події, котрі періодично проходять в нашому місті. Одна з них — це змагання кращих стартап-проєктів. «Startup Thursday. Zhytomyr» став яскравим прикладом такої події, яка пройшла в 2019 році, а серед гостей були представники міської влади.

Цікавим є те, що влада прийняла «Програму організації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Житомирській області 2019-2022 р.». Міська влада виділила 1 мільйон гривень, для створення ІТ-кластера «Полісся» в нашому місті з навчальним центром, лабораторіями, коворкінгом, бізнес-інкубатором. Це величезні можливості для молоді та всіх тих, хто цікавиться сферою ІТ:

  • нові робочі місця;
  • поєднання навчання та практики. В цьому якраз переваги дуальної освіти;
  • підтримка молоді та заохочення створювати і розвивати власні проєкти.

ІТ-кластер «Полісся»

Поняття «кластер» для українців є відносно новим, проте вкрай важливим. В нього включають мережеві об’єднання підприємств, котрі взаємодоповнюють один одного.

Інноваційно-космічний кластер «Полісся» створили 12 січня 2020 року, відзначивши таким чином 113-ту річницю від Дня Народження Сергія Корольова — видатного земляка, конструктора Житомира. Серед завдань кластера виділяють розвиток космічних технологій, а також іміджу Житомира, популяризація наукових досліджень. Угоду урочисто підписали в «Gnatyuk Art Center».

Понад 20 міст України вже мають власні ІТ-кластери, серед них є і Житомир. Ось декілька складових.

Коворкінг «Острів Пасхи»

Це перший коворкінг в нашому місті, котрий розташований на території друкарської фабрики в центральній частині міста. Вільний офіс — альтернативний, творчий простір, котрий постійно розвивається.

В стінах закладу проходять різні заходи, лекції та тренінги, конференції, ініціативи від ІТ-спеціалістів.

ІТ-заходи

Їх пов’язують зі стартапами, інвестиціями, технологіями. Один з масштабних наукових та технічних фестивалів, наприклад, котрий проходить в стінах Державного університету «Житомирська політехніка» — «SpaceTechFest».

Ще одна цікава подія, котра пройшла в 2019 році та запам’яталась — це Форум «Polissia Tech Fest». Результатом події стало розкриття переваг дуальної освіти, залучення на територію Житомирщини провідних ІТ-компаній, популяризація ІТ-галузі. Про подію розповідав Артем Сачук, котрий займав посаду директора Агенції регіонального розвитку Житомирщини. Цікаво, що Агенція є співвиконавцем програми розвитку дуальної освіти, а форум став першим заходом, де були запрошені гості, серед яких найбільші ІТ-компанії міста.

Тож, в рамках дуальної освіти вже студенти навіть перших курсів мають змогу поєднувати навчання та роботу за фахом. Все це, на думку Артема Савчука, стане потужним поштовхом для ІТ-кластера міста, а також для залучення нових компаній.

Дуальна форма навчання передбачає навчання та працю, здобуття студентами теоретичного та практичного досвіду в компаніях, де гарантовано отримають робоче місце після випуску. Це втілення конкретних проєктів компаній-партнерів. Хіба не про такі гарантії мріють студенти? Ті, хто вже спробували, вже діляться враженнями та перевагами такої форми, рекомендуючи і іншим.

Можна з впевненістю відмітити, що ІТ-кластери позитивно впливають на процес розвитку ІТ-інфраструктури. Метою є поліпшення бізнес-середовища та залучення все більшої кількості інвестицій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.