Вівторок, 16 Липня, 2024

ІТ-освіта для дітей в Житомирі

Сучасний світ та сфера ІТ пов’язані, тому набагато легше та корисніше почати отримувати знання ще з дитинства. І хоча дитину важче зацікавити, проте є цікаві варіанти від навчальних закладів. Житомир Майбутнього розповість, чому корисно вивчати ІТ-науки та де це можна зробити в нашому місті.

Вивчення ІТ-наук з дитинства: чому це корисно?

Діти проводять дійсно багато часу за планшетами, телефонами, комп’ютерами. Цей час можна використати на користь. Ось декілька простих причин, чому краще починати з дитинства.

 1. Комунікативні навички. Під час навчання дитина чує та розуміє, як це чути інших, знаходити компроміс, домовлятися, відстоювати свою точку зору. Діти стають більш комунікативними.
 2. Розвиток логічного мислення, пошук комплексного рішення для вирішення задач. До того ж програмування, наприклад, ще й дисциплінує, адже привчає дитину до порядку та уваги.
 3. Самореалізація та розкриття творчих здібностей. Діти теж потребують самореалізації.
 4. Успішне працевлаштування в майбутньому. Базові навики в ІТ-освіті будуть корисні в будь-якому випадку.
 5. Мотивація до навчання. Не секрет, що багатьом дітям дійсно важко вивчати точні науки, а заняття в колі однодумців підвищують інтерес. Таким чином, батьки починають помічати прогрес і в школі: оцінки стають краще, матеріал на курсах набагато легше сприймається.

ІТ-програми для дітей

Чимало суперечок стосуються того, з якого ж віку починати навчання. Відповіді різняться, але вважається, що робити перший крок бажано з 7 років.

 1. Перший крок — 7-9 років. Це комп’ютерна підготовка для учнів початкових класів. Дитина вже може поглибитися в вивчення основ програмування, почати створювати фото- та відеоконтент, здобувати навички 3D-моделювання. В такому віці навчання ІТ допомагає особистісному росту та розвиває пам’ять. Позитивні зміни відмічаються і в логічному та аналітичному мисленні, дитина вчиться основам кібербезпеки, що знадобиться в майбутньому.
 2. Мала Комп’ютерна Академія — з 7 до 15 років. Ініціатива створена задля підготовки дітей до майбутнього зараз. Мова йде про програмування, створення ігор, збір роботів. Це такий вік, коли вже закладаються основи для майбутнього напрямку роботи. В Комп’ютерній Академії Шаг в Житомирі, наприклад, є розподіл груп за віком: 7-8 років, для підлітків 9-12 років та група для школярів 13-14 років.

Максимальному зануренню допомагає велика кількість практики, отож дитина сприймає кожне наступне заняття як пригоду, навчається та водночас весело проводить час, вчиться новому без примусу.

Школи ІТ для дітей в Житомирі

В нашому місті є ліцензована загальноосвітня школа «IT STEP SCHOOL» з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для учнів 5-11 класів. Навчальний процес в такій школі не схожий на звичний, ось декілька фактів, в чому полягає суттєва різниця:

 • персональний комп’ютер і ніяких підручників;
 • залучення до навчального процесу за допомогою гри, система мотивацій. Наприклад, практикують отримання за кожне виконане успішно завдання віртуальні кошти. У внутрішньому інтернет-магазині їх можна використати, придбавши необхідні речі;
 • замість звичного щоденного — електронний. Таким чином, і учень, і батьки можуть в будь-який час моніторити рівень успішності, комунікувати з адміністрацією школи. В електронному щоденнику проставлений розклад наперед, що досить зручно;
 • величезною перевагою є те, що домашні завдання дитина виконує в школі, а не вдома.

Ще один заклад в нашому місті — Школа embedded програмування, в якій передбачені наступні напрямки навчання для дітей:

 • від 9 років «Робототехніка» та «Розробка ігор». При цьому перший напрямок розподіляється за групами 8-10 років, 11-15 років;
 • від 10 років «Розробка програмного забезпечення» та «Web-програмування».

В подібних навчальних курсах перше заняття — пробне, майже завжди безкоштовне.

В «Logika School» в Житомирі також навчають дітей програмуванню (7-14 років) за такими напрямками: комп’ютерна грамотність (7-8 років), візуальне програмування (9-11 років), Python Start (12-14 років). Це уроки онлайн або офлайн, навчання програмуванню з нуля. Це новий погляд на:

 • точні науки та в цілому на шкільні предмети, котрі до цього здавалися нудними та нецікавими;
 • перспективи: від геймдеву до машинного напрямку навчання;
 • портфоліо. Звичайно, до цього часу дитину навряд чи цікавило це запитання, але після навчання вже буде зібране чимале портфоліо створених сайтів, додатків, власних ігор.

В «Uprise IT Академия» юні житомиряни віком від 7 до 14 років також можуть пізнати, який він — перший досвід програмування. По суті навчитися з нуля може кожний, головне бажання та мотивація самої дитини. Подібні заняття допомагають дитині знайти хобі, розкриваючи при цьому власний потенціал.

Для дітей в навчанні важливим є використання ігрових методик, котрі в свою чергу допомагають в розвитку креативності, а також нестандартного мислення.

Літній табір ІТ для дітей в Житомирі

Це заняття в режимі онлайн або офлайн. Такі табори підійдуть для учнів, котрі полюбляють:

 • грати в комп’ютерні ігри. А ще цікавіше створювати героїв ігор власноруч, процес як і результат захоплюють;
 • переглядати мультфільми. В ІТ-таборі учні випробовують свої сили, в тому числі і створюють власні розважальні мультфільми;
 • блогінг та бажають створити свій акаунт, знімати та заливати ролики до всесвітньо відомих платформ.

Навчання допомагає в розробці 3D-моделей в віртуальній реальності, знайомить з ІТ-індустрією краще. В цілому, такий підхід допомагає в виборі майбутньої професії, в розумінні, що потрібно і що подобається саме вам. Адже вибір вузу та вступ, а після робота не так недосяжно далекі, як може здатися на перший погляд.

Такі табори є ще й корисним середовищем з колом однодумців, котрі допомагають не лише розважатися, а й програмувати, підвищувати тим самим рівень англійської мови. Це можливість знайти нових друзів. Є варіанти наборів в літні табори (ІТ-освіта) в самому Житомирі, а також виїзний варіант.

Топ-запитань про літні табори для дітей

 1. Інтерес дитини. Батьки часто турбуються стосовно цього. Насправді, якщо дитину цікавить програмування (в середньому 9-15 років), тоді і табір такого навчально-відпочинкового типу підійде.
 2. Дотримання елементарних правил ввічливості та дисципліни. Наприклад, залишати територію табору без дозволу чи використовувати гаджети в непризначений час.
 3. Перед відвідуванням потрібний медичний огляд дитини.
 4. Більшість таборів зазначають, що потрібно взяти з собою в табір.

Чи є можливості для ІТ-освіти в Житомирі?

Однозначно, є варіанти. Варто переглянути всі можливі з них, ознайомитися з відгуками батьків, наприклад, та обрати разом з дитиною найкращий. І хотілося б ще декілька слів додати про те, чому це важливо. Уявити сучасну дитину без гаджета надто важко, а іноді і зовсім неможливо. Проте можна використати бажання дитини перебувати в соціальних мережах, іграх для отримання актуальних та практичних навичок.

ІТ-освіта— це можливості, межі яких встановлює сама дитина. Це навчання, котре дозволяє в результаті досягти значних результатів. В Житомирі є варіанти, де можна почати занурюватися в світ ІТ, а згодом самореалізуватися та знайти престижну та високооплачувану роботу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.