Сучасний світ та сфера ІТ пов’язані, тому набагато легше та корисніше почати отримувати знання ще з дитинства. І хоча дитину важче зацікавити, проте є цікаві варіанти від навчальних закладів. Житомир Майбутнього розповість, чому корисно вивчати ІТ-науки та де це можна зробити в нашому місті.
Вивчення ІТ-наук з дитинства: чому це корисно?
Діти проводять дійсно багато часу за планшетами, телефонами, комп’ютерами. Цей час можна використати на користь. Ось декілька простих причин, чому краще починати з дитинства.
- Комунікативні навички. Під час навчання дитина чує та розуміє, як це чути інших, знаходити компроміс, домовлятися, відстоювати свою точку зору. Діти стають більш комунікативними.
- Розвиток логічного мислення, пошук комплексного рішення для вирішення задач. До того ж програмування, наприклад, ще й дисциплінує, адже привчає дитину до порядку та уваги.
- Самореалізація та розкриття творчих здібностей. Діти теж потребують самореалізації.
- Успішне працевлаштування в майбутньому. Базові навики в ІТ-освіті будуть корисні в будь-якому випадку.
- Мотивація до навчання. Не секрет, що багатьом дітям дійсно важко вивчати точні науки, а заняття в колі однодумців підвищують інтерес. Таким чином, батьки починають помічати прогрес і в школі: оцінки стають краще, матеріал на курсах набагато легше сприймається.

ІТ-програми для дітей
Чимало суперечок стосуються того, з якого ж віку починати навчання. Відповіді різняться, але вважається, що робити перший крок бажано з 7 років.
- Перший крок — 7-9 років. Це комп’ютерна підготовка для учнів початкових класів. Дитина вже може поглибитися в вивчення основ програмування, почати створювати фото- та відеоконтент, здобувати навички 3D-моделювання. В такому віці навчання ІТ допомагає особистісному росту та розвиває пам’ять. Позитивні зміни відмічаються і в логічному та аналітичному мисленні, дитина вчиться основам кібербезпеки, що знадобиться в майбутньому.
- Мала Комп’ютерна Академія — з 7 до 15 років. Ініціатива створена задля підготовки дітей до майбутнього зараз. Мова йде про програмування, створення ігор, збір роботів. Це такий вік, коли вже закладаються основи для майбутнього напрямку роботи. В Комп’ютерній Академії Шаг в Житомирі, наприклад, є розподіл груп за віком: 7-8 років, для підлітків 9-12 років та група для школярів 13-14 років.
Максимальному зануренню допомагає велика кількість практики, отож дитина сприймає кожне наступне заняття як пригоду, навчається та водночас весело проводить час, вчиться новому без примусу.

Школи ІТ для дітей в Житомирі
В нашому місті є ліцензована загальноосвітня школа «IT STEP SCHOOL» з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для учнів 5-11 класів. Навчальний процес в такій школі не схожий на звичний, ось декілька фактів, в чому полягає суттєва різниця:
- персональний комп’ютер і ніяких підручників;
- залучення до навчального процесу за допомогою гри, система мотивацій. Наприклад, практикують отримання за кожне виконане успішно завдання віртуальні кошти. У внутрішньому інтернет-магазині їх можна використати, придбавши необхідні речі;
- замість звичного щоденного — електронний. Таким чином, і учень, і батьки можуть в будь-який час моніторити рівень успішності, комунікувати з адміністрацією школи. В електронному щоденнику проставлений розклад наперед, що досить зручно;
- величезною перевагою є те, що домашні завдання дитина виконує в школі, а не вдома.
Ще один заклад в нашому місті — Школа embedded програмування, в якій передбачені наступні напрямки навчання для дітей:
- від 9 років «Робототехніка» та «Розробка ігор». При цьому перший напрямок розподіляється за групами 8-10 років, 11-15 років;
- від 10 років «Розробка програмного забезпечення» та «Web-програмування».
В подібних навчальних курсах перше заняття — пробне, майже завжди безкоштовне.
В «Logika School» в Житомирі також навчають дітей програмуванню (7-14 років) за такими напрямками: комп’ютерна грамотність (7-8 років), візуальне програмування (9-11 років), Python Start (12-14 років). Це уроки онлайн або офлайн, навчання програмуванню з нуля. Це новий погляд на:
- точні науки та в цілому на шкільні предмети, котрі до цього здавалися нудними та нецікавими;
- перспективи: від геймдеву до машинного напрямку навчання;
- портфоліо. Звичайно, до цього часу дитину навряд чи цікавило це запитання, але після навчання вже буде зібране чимале портфоліо створених сайтів, додатків, власних ігор.
В «Uprise IT Академия» юні житомиряни віком від 7 до 14 років також можуть пізнати, який він — перший досвід програмування. По суті навчитися з нуля може кожний, головне бажання та мотивація самої дитини. Подібні заняття допомагають дитині знайти хобі, розкриваючи при цьому власний потенціал.
Для дітей в навчанні важливим є використання ігрових методик, котрі в свою чергу допомагають в розвитку креативності, а також нестандартного мислення.

Літній табір ІТ для дітей в Житомирі
Це заняття в режимі онлайн або офлайн. Такі табори підійдуть для учнів, котрі полюбляють:
- грати в комп’ютерні ігри. А ще цікавіше створювати героїв ігор власноруч, процес як і результат захоплюють;
- переглядати мультфільми. В ІТ-таборі учні випробовують свої сили, в тому числі і створюють власні розважальні мультфільми;
- блогінг та бажають створити свій акаунт, знімати та заливати ролики до всесвітньо відомих платформ.
Навчання допомагає в розробці 3D-моделей в віртуальній реальності, знайомить з ІТ-індустрією краще. В цілому, такий підхід допомагає в виборі майбутньої професії, в розумінні, що потрібно і що подобається саме вам. Адже вибір вузу та вступ, а після робота не так недосяжно далекі, як може здатися на перший погляд.
Такі табори є ще й корисним середовищем з колом однодумців, котрі допомагають не лише розважатися, а й програмувати, підвищувати тим самим рівень англійської мови. Це можливість знайти нових друзів. Є варіанти наборів в літні табори (ІТ-освіта) в самому Житомирі, а також виїзний варіант.

Топ-запитань про літні табори для дітей
- Інтерес дитини. Батьки часто турбуються стосовно цього. Насправді, якщо дитину цікавить програмування (в середньому 9-15 років), тоді і табір такого навчально-відпочинкового типу підійде.
- Дотримання елементарних правил ввічливості та дисципліни. Наприклад, залишати територію табору без дозволу чи використовувати гаджети в непризначений час.
- Перед відвідуванням потрібний медичний огляд дитини.
- Більшість таборів зазначають, що потрібно взяти з собою в табір.

Чи є можливості для ІТ-освіти в Житомирі?
Однозначно, є варіанти. Варто переглянути всі можливі з них, ознайомитися з відгуками батьків, наприклад, та обрати разом з дитиною найкращий. І хотілося б ще декілька слів додати про те, чому це важливо. Уявити сучасну дитину без гаджета надто важко, а іноді і зовсім неможливо. Проте можна використати бажання дитини перебувати в соціальних мережах, іграх для отримання актуальних та практичних навичок.
ІТ-освіта— це можливості, межі яких встановлює сама дитина. Це навчання, котре дозволяє в результаті досягти значних результатів. В Житомирі є варіанти, де можна почати занурюватися в світ ІТ, а згодом самореалізуватися та знайти престижну та високооплачувану роботу.
