П’ятниця, 4 Жовтня, 2024

Кіберспортивний Житомир: навчання, тренування та вихід на новий рівень

Спортивні змагання з відеоігор популяризувались ще в 1997 році в США, саме тоді з’явилася перша ліга CPL і подальші ліги. В Україні офіційно визнали даний спорт 7 вересня 2020 року завдяки Федерації Кіберспорту України. Житомир Майбутнього розповість більше про те, яким є кіберспортивний Житомир.

Навчання

В Україні вищу кіберспортивну освіту можна отримати в Національному університеті фізичного виховання і спорту України. В 2021 році запустили бакалаврат. Ось декілька головних тез про дане навчання.

  1. Як переконати батьків? Завдяки зусиллям Федерації кіберспорту України можна спостерігати популяризацію даного напрямку, розуміння перспектив. Наприклад, випускники магістратури мають змогу працювати психологами, журналістами-піарниками, тренерами, чи обрати інший напрямок.
  2. Як проходить навчання? Ніхто цілими днями не грає в ігри — це найбільший страх батьків. Крім традиційного навчання, практикуються виступи лекторів — запрошених спеціалістів. Навчальний процес підтримує Федерація.
  3. Спілкування зі студентами: чому ви обрали дану спеціальність? Мотивувало на отримання кіберспортивної освіти перспективність галузі, її швидкий розвиток. Більшість студентів переконані, що з легкістю зможуть знайти професію і найголовніше — майбутня робота буде їм подобатися.

В ще одному закладі, наприклад, «THE CHAMPION ACADEMY» (академія відкрилася в 2019 році) можна навчатися в онлайн-режимі. Є ще онлайн-варіант «ESportsBattle Academy» — освітня платформа для геймерів-початківців, а також для фахівців кіберспортивних професій.

Один з даних варіантів підійде житомирянам, адже в нашому місті таких пропозицій немає.

Чи важлива освіта в кіберспорті?

Освіта важлива, але в даній сфері вона не є обов’язковою. Стати кіберспортсменом може і той гравець, який не має сертифіката про закінчення курсів чи диплома. Що має значення? Це участь в турнірах, наприклад, в шкільних та студентських лігах, які з’явилися в Україні завдяки старанням Федерації кіберспорту України, а також завдяки сприянню Української професійної кіберспортивної асоціації.

Гравець, таким чином, показує свої здібності і привертає увагу напів- чи професійних клубів.

Яскраві кіберспортивні події в Житомирі

  1. 19 та 26 травня 2018 року за підтримки Федерації кіберспорту України в клубі «BITL» проходили відкриті змагання  по DOTA2 і CS:GO. Призовий фонд складав 25 тисяч гривень. Серед зареєстрованих гравців були не лише житомиряни, але й учасники з Рівного, Києва, Запоріжжя (всього 150 гравців).
  2. 12 жовтня 2019 року в Житомирі на вулиці Велика Бердичівська, 39, в комп’ютерному клубі «BITL» пройшов турнір ZTGamers CS:GO 5×5 CUP. Кіберспортивне змагання розпочалося о 9 ранку, вступний внесок складав 500 гривень (а в день турніру 600 гривень) з команди.
  3. Перший LAN Турнір у Житомирі 16 травня 2021 року. Місце проведення — новий клуб @zames_zt. Внесок з команди 200 гривень, а з одного учасника 100 гривень. Учасники заповнювали анкету для участі. Призовий фонд дорівнював 100% від всіх внесків учасників.

Це лише декілька прикладів, насправді їх надзвичайно багато.

Команда «ZTGAMERS»

Представником Федерації кіберспорту України в Житомирській області є Володимир Владімірцев. В 2018 році Володимир розповідав, що проводив вже 20-й турнір в Житомирі. Відзначив регіональний представник Федерації кіберспорту України і те, що в місто на турніри приїжджають гравці з інших міст і це є хорошим знаком. Це свідчить, на думку Володимира, про високий рівень розвитку кіберспорту на Житомирщині.

Команда «ZTGAMERS» працює заради того, щоб молодь Житомира та області мала змогу брати участь в турнірах, розвиватися та перемагати. Наше місто — це старт для подальшої кар’єри.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.