Спортивні змагання з відеоігор популяризувались ще в 1997 році в США, саме тоді з’явилася перша ліга CPL і подальші ліги. В Україні офіційно визнали даний спорт 7 вересня 2020 року завдяки Федерації Кіберспорту України. Житомир Майбутнього розповість більше про те, яким є кіберспортивний Житомир.
Навчання
В Україні вищу кіберспортивну освіту можна отримати в Національному університеті фізичного виховання і спорту України. В 2021 році запустили бакалаврат. Ось декілька головних тез про дане навчання.
- Як переконати батьків? Завдяки зусиллям Федерації кіберспорту України можна спостерігати популяризацію даного напрямку, розуміння перспектив. Наприклад, випускники магістратури мають змогу працювати психологами, журналістами-піарниками, тренерами, чи обрати інший напрямок.
- Як проходить навчання? Ніхто цілими днями не грає в ігри — це найбільший страх батьків. Крім традиційного навчання, практикуються виступи лекторів — запрошених спеціалістів. Навчальний процес підтримує Федерація.
- Спілкування зі студентами: чому ви обрали дану спеціальність? Мотивувало на отримання кіберспортивної освіти перспективність галузі, її швидкий розвиток. Більшість студентів переконані, що з легкістю зможуть знайти професію і найголовніше — майбутня робота буде їм подобатися.
В ще одному закладі, наприклад, «THE CHAMPION ACADEMY» (академія відкрилася в 2019 році) можна навчатися в онлайн-режимі. Є ще онлайн-варіант «ESportsBattle Academy» — освітня платформа для геймерів-початківців, а також для фахівців кіберспортивних професій.
Один з даних варіантів підійде житомирянам, адже в нашому місті таких пропозицій немає.
Чи важлива освіта в кіберспорті?
Освіта важлива, але в даній сфері вона не є обов’язковою. Стати кіберспортсменом може і той гравець, який не має сертифіката про закінчення курсів чи диплома. Що має значення? Це участь в турнірах, наприклад, в шкільних та студентських лігах, які з’явилися в Україні завдяки старанням Федерації кіберспорту України, а також завдяки сприянню Української професійної кіберспортивної асоціації.
Гравець, таким чином, показує свої здібності і привертає увагу напів- чи професійних клубів.
Яскраві кіберспортивні події в Житомирі
- 19 та 26 травня 2018 року за підтримки Федерації кіберспорту України в клубі «BITL» проходили відкриті змагання по DOTA2 і CS:GO. Призовий фонд складав 25 тисяч гривень. Серед зареєстрованих гравців були не лише житомиряни, але й учасники з Рівного, Києва, Запоріжжя (всього 150 гравців).
- 12 жовтня 2019 року в Житомирі на вулиці Велика Бердичівська, 39, в комп’ютерному клубі «BITL» пройшов турнір ZTGamers CS:GO 5×5 CUP. Кіберспортивне змагання розпочалося о 9 ранку, вступний внесок складав 500 гривень (а в день турніру 600 гривень) з команди.
- Перший LAN Турнір у Житомирі 16 травня 2021 року. Місце проведення — новий клуб @zames_zt. Внесок з команди 200 гривень, а з одного учасника 100 гривень. Учасники заповнювали анкету для участі. Призовий фонд дорівнював 100% від всіх внесків учасників.
Це лише декілька прикладів, насправді їх надзвичайно багато.
Команда «ZTGAMERS»
Представником Федерації кіберспорту України в Житомирській області є Володимир Владімірцев. В 2018 році Володимир розповідав, що проводив вже 20-й турнір в Житомирі. Відзначив регіональний представник Федерації кіберспорту України і те, що в місто на турніри приїжджають гравці з інших міст і це є хорошим знаком. Це свідчить, на думку Володимира, про високий рівень розвитку кіберспорту на Житомирщині.
Команда «ZTGAMERS» працює заради того, щоб молодь Житомира та області мала змогу брати участь в турнірах, розвиватися та перемагати. Наше місто — це старт для подальшої кар’єри.