Вівторок, 16 Липня, 2024

 Як у Житомирі «McDonald’s» відкривали

Неможливо сказати, що без «фаст-фудів», або ж «швидкоїжі» неможливо уявити сьогодення, але в нашому житті вони займають важливе місце і уявити ХХІ століття без цього аспекту вельми важко. Далі на zhytomyr-future.

Житомир нині входить до тієї когорти міст світу, в якому даних закладів всипано, як грибів після дощу. Спостерігається така тенденція, що в ХХІ столітті кожен новий намагається «переплюнути» попередника у всьому. Та ще на початку 2000-х років ситуація була далеко не такою і про вираз «фаст-фуд» чули хіба ті, що відвідували заокеанські країни, чого не скажеш про тих, хто постійно перебував на Житомирщині.

Перший фаст-фуд Житомира

Якщо поставити це питання містянам, майже зі стовідсотковою впевненістю можна здогадатися, що відповідь зійдеться саме до всесвітньо відомого «McDonalds» і з такою відповіддю важко сперечатися.

Погодьтеся, неможливо говорити, що до відкриття даного фаст-фуду в нашому місті неможливо було придбати їжу прямо на вулиці. Звісно, що такі локації існували, але то все було не те, та настав час, коли і в нашому місті з’явився такий довгоочікуваний «McDonalds», який певне і започаткував культуру швидкої їжі в місті та змінив хід даної історії 

Відкриття

Перший «Мак», а саме таке прізвисько закріпилося за фаст-фудом, вперше відчинили в 1940 році два брати Річард і Моріс Макдональд у Сан-Бернардіно, Каліфорнія. За понад століття фаст-фуд став флагманом на цій ниві і є одним з найкращих у своїй сфері і чи не найвідомішим світовим брендом. Чи здогадувалися вони, що майже через століття їх дітище буде всесвітньо відомим і відчинить свої двері в місті Житомир, про яке вони тоді й не чули. 

Історична подія в житті міста відбулася 22 вересня 2008 року, коли в будівлі «Глобал UA» розпахнув свої двері флагман фаст-фудів світу. Подейкують, що такого гуляння не бувало навіть на Івана Купала, коли містяни оминали осіб з брендованими кульками і цілеспрямовано йшли до кас за омріяним смаком гамбургера та інших витворів закладу. 

Існує інформація, що завчасно до роботи в закладі тривалий час навчали понад 70 працівників. Робота фаст-фуду нічим не відрізнялася від аналогів з Європи і всіх охочих насолодитися еталонною їжею чекали в закладі з 8 до 23 години, а віконечко для автомобілістів “Макдрайв” було відчинено 24/7. 

На початку своєї діяльності «Мак» встигав за добу обслуговувати від 3 до 10 тисяч містян і гостей міста, що красномовно говорило про неабияке бажання населення скуштувати смачної «заокеанської їжі». 

Варто відзначити, що Житомирщина стала одинадцятою за ліком областей України, яка стала власником відомого фаст-фуду.

На відміну від великих міст і мегаполісів в нашому місті на момент початку нового століття налічувалося всього одне відділення закладу в порівнянні зі столицею, яка мала вже 47 таких «Маків». 

Якщо ж бути прискіпливим до цифр, то перший заклад в Україні було відкрито і це не дивно, в столиці 24 травня 1997 року на станції метрополітену Лук’янівська. 

На момент 2022 року на території України налічувалося 111 ресторанів, серед яких 4 знаходилися в селах. Саме цей рік в історії «Мака» став достатньо резонансним і Житомир не став винятком. Сумнозвісні події агресії рф змусили заклади поставити роботу ресторанів на вимушену паузу. Коли вона розпочалася, не варто нагадувати, та свою діяльність заклад продовжив 28 жовтня того ж року. Звісно, що вся робота ресторану відбувалася з дотриманням всіх вимог безпеки. 

Є таке приємне відчуття, що наявність даного ресторану в місті говорить про те, що ми живемо в Європі і на вірному шляху. Тішить ще той факт, що даних закладів інших брендів стає дедалі більше, але то буде вже зовсім інша історія і хочеться вірити, що на паузу роботу закладу і просто нашої Батьківщини ніщо і ніхто вже не поставить.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.