Субота, 20 Квітня, 2024

На ремонтно-реставраційні роботи двох театрів та музею Корольова у Житомирі спрямували понад 11 млн грн з обласного бюджету

20 жовтня експертна рада Мінкульту погодила список пам’яток культури, які відреставрують у рамках програми «Велика реставрація». Три культурні пам’ятки зі списку знаходяться у Житомирі. Відповідно, 10 листопада комісія Житомирської обласної ради з питань бюджету та фінансів підтримала виділення коштів на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини. Субвенцію у розмірі 11 млн 203 тис. 900 грн, яка передбачена в бюджеті області коштом держави, буде спрямовано до місцевого бюджету на пам’ятки, які перебувають у комунальній власності. Далі на zhytomyr-future.

Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова

Музей Корольова, за адресою вул. Дмитрівська 5, є пам’яткою архітектури та історії. Урочисте відкриття музею відбулося 1 серпня 1970 року у частині будинку, в якому на початку 20 століття мешкала родина Корольових, а вже через два роки музею передали увесь будинок, у зв’язку з 70-річчям з дня народження академіка.

Відтак, на ремонтно-реставраційні роботи будинку-музею академіка С.П. Корольова спрямують 1 млн 205 тис. 900 грн. До переліку робіт входить: виготовлення музейних вітрин, облаштування зовнішніх мереж каналізації та водопроводу, електромонтажні роботи тощо. Всі реставраційні роботи мають виконати до 31 грудня 2021 року, згідно з умовами тендерної документації.

Житомирський академічний обласний театр ляльок

Театр ляльок розташований у самому центрі міста, за адресою вул. Михайлівська 7. Його було створено у колишньому будинку Житомирського відділення Російського імператорського музичного товариства, спорудженому 1905 року.

На ремонтно-реставраційні роботи по Житомирського обласного театру ляльок спрямують 4 млн 998 тис. грн. Згідно з технічним завданням підрядник має закупити студійне обладнання, відремонтувати системи опалення та вентиляції, каналізації та водопроводу, провести електромонтажні роботи, а також монтаж стаціонарних конструкцій сцени, технологічного зв’язку, системи трансляції звуку та загальнобудівельні роботи. Термін виконання робіт – до 1 грудня 2022 року.

Драмтеатр імені І. Кочерги

На початку 19 століття Житомир став одним із перших міст, у якому існував театр. Перше приміщення стаціонарного театру було споруджено за ініціативою волинського губернатора М. І. Камбурлея у 1809 році. Сучасне приміщення театру, з великою і малою глядацькими залами, службовими й репетиційними приміщеннями було збудовано у 1966 році за адресою Соборна площа 6.

Саме на ремонтно-реставраційні роботи нової будівлі Драмтеатру з обласного бюджету спрямують 5 мільйонів гривень. Відповідно до технічного завдання, переможець тендеру має збудувати ліфт, відремонтувати систему освітлення, вентиляції та опалення, каналізації та водопроводу, систему пожежної сигналізації та оповіщення, а також провести оздоблювальні роботи тощо. Завершити роботи повинні до 1 грудня 2023 року.

Загальна вартість ремонтно-реставраційних робіт у комунальних закладах, передбачених на 2022-2023 роки, складає 180 млн 974 тис. 842 грн, з яких 121 млн 849 тис. 427 грн коштують роботи по будівлі Драмтеатру імені І. Кочерги та 59 млн 125 тис. 415 грн – роботи по Театру ляльок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.