П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Серце радіо і телебачення області, або історія Андріївської вежі

Точно так само, як серце людського організму прокачує кров по тілу, ідентично йому  телевізійна щогла передає сигнали по регіону, аби людство могло насолоджуватися телевізійною картинкою і прослуховуванням улюбленої радіостанції. Далі на zhytomyr-future.

Попри те, що більшість телеканалів перейшли на цифровий сигнал, а деякі радіостанції аналогічно можна прослуховувати не лише на радіоприймачах, а в телефоні і на смарт телевізорах, все ж свою функцію вежі продовжують виконувати і донині. 

Цікаві факти про телевізійні і радіовежі

  • Першою і найвищою суцільно звареною щоглою в світі є Київська телевежа. Простішими словами, вежа збудована без жодної заклепки та гвинта і всі з’єднання деталей між собою є звареними. До речі її висота сягає 380 метрів, що еквівалентно 25-поверховому будинку. 
  • Вперше телевізійний сигнал в Україні було передано в далекому 1939 році в Києві. Примітно, що ефір тривав близько 40 хвилин. 
  • Перша радіопередача вийшла в ефір 16 листопада 1924 року в першій столиці Незалежної України, в Харкові. Відтоді цей день офіційно вважається професійним святом всім працівників радіо і телебачення. 
  • Датою народження слова «телебачення» вважається 1907 рік.

Андріївська телевежа

Неподалік Житомира, в селищі Андріївка знаходиться героїня нашої повісті. Мешканці найближчих районів, особливо доросле покоління, в 90-ті і 2000-ні роки здебільшого направляли антени своїх телевізійних приймачів саме в цю сторону. Щоправда, сучасному поколінню цей процес нині здався б безглуздим, та факт залишається фактом. Хто проїздив поруч з вежею вночі мав спостерігати її яскраві червоні вогники, які посеред поля виглядають достатньо зворушливо.

Не дивно, що потреба в телевізійному і радіо сигналі з’явилася в минулому столітті і синхронно з цим часовим проміжком в 1969 році за кілька кілометрів від Черняхова було споруджено щоглу висотою 180 метрів і будемо відвертими, що Київська вежа недалеко втекла від Андріївської. 

Багато це чи мало? Але свій сигнал вежа впевнено може розсилати в радіусі понад 65 кілометрів, а то і більше. 

На її будівництво в 69 році пішло чимало матеріалів і загальна вага вежі сягає шокуючої позначки в 340 тонн. 

Левову частку свого віку, саме ця щогла забезпечувала всі місцеві телеканали сигналом, зрештою, як і радіостанції. Але ХХІ століття почало диктувати свої правила і регламент в цій сфері, що з часом вилилося в нові процеси на телевежі. Не важко здогадатися, що мова йде про перехід від аналогового сигналу до DVB-T2. А, отже, фактично вежа продовжила виконувати свої функції, та вже дещо по-новому. 

Чи можна вважати 2009 рік початком нової епохи життя щогли, питання риторичне. Та за інерцією і донині вона продовжує частково надсилати аналоговий телевізійний сигнал на найближчі регіони. Простішими словами, найбільшим споживачем серед телевізійних каналів наразі залишається житомирський “СОЮЗ-ТВ”. Що ж стосується радіостанцій, то вежа продовжує працювати у цьому напрямку здебільшого на всі радіохвилі Житомирщини. 

Та не потрібно вважати, що робота щогли обмежується виключно радіо і телевізійним сигналом. В своїх цілях вежу в Андріївці використовують і оператори мобільного зв’язку, численні відомі підприємства, торговельні мережі, починаючи від “АЛЛО”, закінчуючи інтернет-магазином “Rozetka” і це лише крихта від спільного загалу. 

М’яко кажучи, героїня нашої історії займає неймовірно важливе місце в цифровому житті Житомирщини і України загалом. Її роль складно переоцінити, та сподіваємося, що майбутні нові сторінки будуть ще яскравішими, адже цифровий світ стрімко розвивається і змінюється кожну хвилину. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.