Уявити сьогодення без телебачення не те що нереально, а швидше за все дуже складно. Левова частка населення планети настільки звикла до телевізійної картинки, що у випадку її зникнення в людства може поїхати дах. Та ще не так давно воно лише почало звикати до телевізійного ящика, який на початку своєї історії мав далеко не ті характеристики, якими може похизуватися в ХХІ столітті. Звісно, що до доброго звикаєш дуже швидко і які перші кроки телебачення зробило в Україні і Житомирщині зокрема, дізнаємося далі на zhytomyr-future.
Сторінками історії
Житомирське телебачення, якщо вірити архівам, розпочало свій шлях в далекому 1986 році. Щоправда, назвати той продукт телебаченням, яким воно дійшло донині, язик не повертається. Та й як такого телебачення у той рік не існувало, позаяк того року були закладені перші цеглини в споруду «медіа продукту по-житомирськи».
Вищим керівництвом країни було прийнято рішення про підготовку матеріально-технічної бази для виробництва теле і радіо продукту у всіх областях і містах України. Часу на закладання першої цеглини пішло чимало терміном в понад 10 років. Амбітні плани тих, на кого поклали відповідальність втілити в життя народження житомирського телебачення мали увінчатися успіхом за планом у 2000-му році. Та завдяки зусиллям добрих людей, а саме першому секретарю обкому партії Володимиру Федорову, було віднайдено місце для майбутнього цеху талановитих людей, яке містяни знають нині, як телецентр. Місце для майбутньої телерадіокомпанії було знайдене вже в 1989 році.
Одним із хрещених батьків житомирського телебачення можна і потрібно вважати Віктора Бойко, який об’їздив чимало міст і країн, щоб в телецентрі з’явилося обладнання належної якості. На той час кращим виробником обладнання була Литва, чия техніка вже незабаром прикрашала знімальні майданчики телерадіокомпанії. Цікаво, що все обладнання місто отримало не за кошти, а методом славнозвісного бартеру на продукти харчування і навіть автомобіль «Волга».
День народження
Крок за кроком, день за днем, цеглинка за цеглинкою, коли всі етапи підготовки до виходу в ефір були позаду офіційно настав день народження житомирського телебачення. 4 грудня 1992 року вперше в історії нашого міста з радіо і телевізійних приймачів пролунали перші позивні телебачення Житомира. Щоправда, на перших порах телебачення працювало всього 2 години на добу, та то був лише початок.
Йшли роки і житомирське телебачення лише вчилося жити і йти в ногу з часом.
В 2000-х роках розпочинається етап становлення телебачення, який містянам запам’ятався, як “колосок”. Річ у тім, що логотипом місцевого телеканалу був золотистий колосок. Навіть попри те, що водночас з вищезгаданим телеканалом в 2000-ні роки в місті починає діяльність ще один телеканал “С-TV”, все одно канал “Житомир”вважався старшим братом і про молодшого мало хто згадував.
Був етап, коли на каналі “Житомир” добрий десяток років кілька годин на добу вмикали трансляцію російського каналу “рен-тв”, але ближче до 2015 року вся та історія скінчилася. Тим паче на мапі нашого міста з’явився ще один телеканал “СК1”, що за короткі роки став флагманом телебачення нашого міста, залишивши своїх братів без аудиторії і це, м’яко кажучи.
Хай би там як, але саме “Колосок” вважається батьком житомирського телебачення, яке стрімко розвивається, щоправда, є відчуття що до всеукраїнського рівня ми не дотягуємо, але то і не дивно. Як для міста з населенням в 300 тисяч осіб мати три телеканали це вже за щастя і ніхто не сумнівається, що в майбутньому виключно кращі часи і хтозна, можливо кількість каналів збільшуватиметься. Поживемо, побачимо!