Середа, 22 Травня, 2024

Реконструкцію майдану Корольова у центрі Житомира планують завершити вже наступного року

Тендер про «Капітальний ремонт території благоустрою майдану ім. С.П. Корольова в Житомирі» оголосили 3 листопада 2021 року. Згідно з документацією, розпочати реконструкцію планують вже 13 грудня цього року, а завершити до 1 вересня 2022. Замовником капітального ремонту з очікуваною вартістю у 26 млн 545 тисяч 312 грн з ПДВ виступає Управління капітального будівництва Житомирської міської ради. Нагадаємо, проєкт реконструкції ще у 2020 році за 530 тис. грн розробило ТОВ «Архітектура плюс дизайн». Далі на zhytomyr-future.

Проєкт реконструкції 2020

За проєктом, передбачено заміну старих плит на гранітні та бетонні, заміну всіх комунікацій, встановлення нових ліхтарів та камер відеоспостереження. Для відпочинку планували облаштувати нові зони відпочинку з лавками-кашпо та екзотичними деревами, облаштувати сходи та пандуси тощо. У жовтні 2020 житомиряни мали можливість внести свої корективи та пропозиції щодо проєкту реконструкції, після того, як міська рада презентувала ескіз оновленого майдану Корольова. Після онлайн-опитування на сайті міської ради, проєкт відкоригували.

Остаточним стилем, якому відповідатиме майдан Корольова було обрано сучасну класику, аби завершити концепцію вулиці Михайлівської та продовжити пішохідну магістраль до Нового бульвару. На самому майдані, передбачали нове озеленення та посів газонів, зі збереженням старих дерев. Основну алею планували розширити для проведення фестивалів, розважально-культурних заходів, виставок, ярмарків тощо.

Технічне завдання 2021

Технічним завданням передбачені демонтажні роботи, з розбирання асфальтобетонних покриттів, гранітних блоків, урн, кам’яних і залізобетонних сходів. Демонтовані гранітні плити й покриття навколо пам’ятника С.П. Корольова, збережуть для подальшого використання. Окрім того, розпочнуть готувати фундамент для монтажа флагштока. Після чого перейдуть до укладання покриття насухо на піщаній основі: гранітні плити – покостівка та лабрадорит, колото-пиляна бруківка, тротуарна плитку білого, сірого та чорного кольорів, а також тактильна плитка. Передбачено також облицювання сходів та парапету гранітними плитами, встановлення металевих огорож без поручня, а також огорож сходів і пандусів з нікельованих труб.

Для короткого відпочинку на майдані Корольова розмістять 21 гранітну лавку та 8 урн. Встановлять флагшток висотою 12 метрів, 4 арт об’єкти у вигляді вуличних скульптур та 63 бетонні напівсфери. Під час облаштування освітлення передбачено встановлення люмінесцентних світильників та світлодіодних LED-ламп, 21 чавунний декоративний ліхтар на три консолі та 63 декоративних світильники з кованими елементами. Окрім того, буде встановлено 6 відеокамер.

Під час озеленення підготують ґрунт для влаштування партерного, мавританського та звичайного газонів. Висадять кущі-саджанці в живу однорядну огорожу та рослини, що в’ються: близько тисячі вічнозелених самшитів та майже 100 саджанців лаванди. Після чого підготують місця для висадки дерев: 14 туй «Смарагд», 65 горизонтального ялівцю, 14 гостролистих кленів, 15 катальп, 14 вейгел, 3 липи, 5 сакур «Капчак» та 105 саджанців дерену білого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.