Субота, 25 Травня, 2024

У Житомирі з’являться платні парковки із режимом самообслуговування

Засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради, що відбулося третього листопада, пройшло не безрезультатно. На ньому прийняте чергове рішення, яке наближає наше місто до рівня сучасного і європейського. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Відтак, у місті з’являться платні парковки в районах Сінного та Житнього ринків, а також на прилеглих до них вулицях: Хлібній, Львівські, Покровській і Домбровського. Перші з них планують створити у січні 2022 року.

Парковки будуть облаштовані спеціальними терміналами самообслуговування для зручності і швидкості розрахунків. Водіям буде надаватись можливість вибору – проводити оплату через термінал, банкомат або паркомат по факту паркування або наперед. До цього на парковках дозволялося встановлювати тільки паркомати. 

Як зазначив начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний, вартість паркомісця ще не визначена, ціни не узгоджені. До прикладу визначення вартості бралися інші міста, де парковка коштує від 10 до 30 гривень. Частина отриманих за паркування коштів буде поповнювати місцевий бюджет. А це 0,04%, що рівняється до 6 мільйонів гривень паркувального збору щороку. 

Наразі ведуться організації роботи щодо визначення та укладання договору з оператором, який обслуговуватиме платні стоянки. На оператора будуть покладені певні обов’язки, пов’язані з розміткою, облаштуванням місць для стоянки, розробкою веб-порталу для відстеження кількості вільних місць, оплатою стоянки, поповнення карти на паркування тощо.

Балансоутримувачем платної стоянки визначено КП “Житомиртранспорт”.

Мапу із інфраструктурою платних парковок презентували на сесії міськради ще в червні поточного року. На ній були визначені чотирнадцять таких зон.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.