Субота, 25 Травня, 2024

У Житомирі почали споруджувати пам’ятник воїнам АТО/ООС

У центральній частині Житомира 14 грудня були розпочаті роботи зі спорудження пам’ятника “Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни у збройному конфлікті на сході України”. У сквері будівельниками був встановлений паркан та розпочались роботи зі зняття покриття навколо старого пам’ятного знаку, який згодом мають демонтувати. 

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Житомир.info

Підрядна організація “Фаворит ОПТ” почала роботи, не отримавши авансу, а мерія планує розрахуватись за роботи вже у наступному році. Таку інформацію повідомив 15 грудня начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов.

Що розповів начальник управління

За словами Глазунова, поки тривають роботи з підготовки об’єкта. Потрібно зробити демонтаж старого пам’ятного знаку та території навколо нього, бо це саме та ділянка, яка буде реконструйована. Роботи розпочали в цьому році із запізненням, тому що був проведений тендер, який ДП “Фаворит” оскаржило. Був визначений переможець, але “Фаворит” оскаржив це в Антимонопольному комітеті, тому і роботи були розпочаті в грудні, після того, як узгодили всі процедури закупівлі та оскаржень. Роботи мають закінчити орієнтовно в травні, термін виконання робіт – півроку, але все буде залежати від погодних умов та фінансування проекту. В цьому році виділили один мільйон гривень, але підрядна організація не встигне їх використати до кінця року, бо бюджетний рік закінчується 25 грудня. Тому зараз підрядник працює розпочав роботи за власні кошти, не отримавши авансу. 

Загальний кошторис будівельних робіт складає 5 мільйонів 385 тисяч гривень. Як повідомив Глазунов, тільки на виготовлення самого пам’ятника може піти чотири місяці. Він розповідає, що пам’ятний знак – цікавий, бо все буде робитись з гранітних виробів, які потрібно замовляти. А на це потрібен час для виконання замовлення. Щоб виготовити самі гранітні блоки може піти два-три місяці, скульптури – три-чотири місяці. Тому зараз у планах тільки підготовчі роботи – це зробити бетонну основу, армування, провести комунікації, а саме освітлення та відеонагляд, зробити те, що було запроектовано. В’ячеслав Глазунов зазначив, що представники підрядника напряму працює з автором проекту Дариною Євпак. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.