Субота, 18 Травня, 2024

Аеропорт “Житомир” визнали готовим для міжнародних перевезень

Спеціальна комісія, яку створили за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, обстежила аеропорт “Житомир” для того, щоб перевірити наявність умов для відкриття пункту пропуску та можливості здійснення міжнародних рейсів, як вантажних, так і пасажирських.

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Житомир.info

Висновком комісії від 7 жовтня 2020 року було визнано, що аеропорт “Житомир” є підготовленим для того, щоб відкрити міжнародний пункт пропуску через кордон України. Зокрема у висновку йдеться про те, що результати обстеження комісією даного аеропорту показали, що тут наявні належні умови для того, щоб проводити передбачені законодавством види контролю. Комісія вважає доцільним подати клопотання Уряду про те, щоб відкрити міжнародний пункт пропуску через кордон для створення повітряного сполучення “Житомир”, яке буде мати постійний режим функціонування. 

Що розповів президент YanAir 

За словами президента авіакомпанії Yanair, для якої житомирський аеропорт є базовим, Олексія Янчука, як тільки у них буде пункт пропуску, то вони зможуть здійснювати перельоти. Через те, що злітно-посадкову смугу не подовжили, літаки будуть літати з обмеженнями з цього аеропорту. Янчук говорить, що цей факт, буде важко залучати інші авіакомпанії, але в планах є все ж таки доробити злітну смугу в наступному році. Пасажирські перевезення поки не будуть здійснювати, бо діють карантинні обмеження. Він зазначив, що в теорії, якщо б був пункт пропуску влітку і не було б коронавірусу, то вони вже б здійснювали з Житомира рейси в Туреччину та в Грузію, літали б в Одесу, бо у компанії є літак “Боїнг” на 120 місць, який може сідати на цю смугу.

Зазначимо, що у 2018 році сайт YanAir додав у перелік аеропортів вильоту Житомир, а із запропонованих аеропортів прибуття був лише Батумі у Грузії. У 2016 році в реконструйованому аеропорті “Житомир” сів перший літак, який був без пасажирів. Тоді були анонсовані перші рейси звідси в Одесу та Батумі. У 2017 році житомирський міський голова Сергій Сухомлин заявляв, що має можливість отримати за урядовою програмою сто мільйонів гривень на те, щоб реконструювати злітну смугу аеропорту. У 2020 році депутатський корпус міської ради проголосував за те, щоб прийняти на баланс частину майна аеропорту та проектну документацію на реконструкцію комплексу аеродрому. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.