Субота, 21 Вересня, 2024

Як будуть відроджувати аеропорт “Житомир”: шляхи вирішення питання

Аеропорт ”Житомир” є цікавим проектом для інвестування та його реалізація можлива через концесію або використовуючи державно-приватне партнерство. Таку інформацію повідомив керівник “Агенції регіонального розвитку Житомирської області” Артем Сачук. Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на  Житомир.info.

Яке питання найголовніше для відродження аеропорту

За словами Сачука, проект “Аеропорт “Житомир” є дійсно цікавим для інвесторів, які реально готові вкласти у нього свої гроші. Наразі, головне питання складається у посадковій смузі. Справа в тому, що третина її належить місту Житомир, а 2/3 належать Житомирській ОДА. Той факт, що депутатський корпус міської ради прийняв рішення про те, щоб надати дозвіл для прийняття злітної смуги у комунальну власність, ще не дає сто відсоткової гарантії, що це рішення вже легалізоване, а тим більше реалізоване. 

Сачук розповідає, що зараз налагоджений нормальний діалог з власниками аеропорту компанією “ЯнЕйр” та ведуться перемовини з компанією “Атлас інвестментс” з Австралії, які хочуть кредитувати розбудову аеропорту, але є певні питання пов’язані з банківською та державною гарантіями. А державну гарантію можна надати лише за участі держави у проекті. Саме тому це можливо реалізувати у державно-приватному партнерстві або у концесії, але ж потрібно, щоб і власник визначив для себе, який саме відсоток він хоче залишити у себе у власності, а який передати державі. Тому вирішення цього важливого питання стосовно роботи аеропорту в першу чергу залежить від власника та його бачення. 

Нагадаємо, що у минулому році народні депутати від Житомирщини направили звернення до міністра інфраструктури Владислава Криклія стосовно аеропорту у місті Житомир. У відповіді було вказано, що у разі внесення поправки до проекту закону про держбюджет на 2020 рік про виділення грошей на роботи з реконструкції аеродромного комплексу аеропорту “Житомир”, Міністерство інфраструктури таку ініціативу підтримає. Пізніше депутати звернулись з проханням передбачити у державному бюджеті на 2020 рік гроші для аеропорту “Житомир”, але Міністерство фінансів надало відповідь про те, що до проекту бюджету на цей рік не потрапили пропозиції про потреб у видатках для фінансування цього об’єкту, бо Мінінфрастуктури їх не надавало, крім того житомирський аеропорт навіть не включено до Державної програми розвитку аеропортів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.