Понеділок, 22 Липня, 2024

Житомирський аеропорт може отримати державне фінансування на реконструкцію злітно-посадкової смуги

У Житомир у наступному році можуть надійти кошти з держбюджету на те, щоб розширити злітно-посадкову смугу аеропорту. Таку інформацію повідомив в інтерв’ю житомирський мер Сергій Сухомлин.

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Журнал Житомира

Що розповів міський голова

Житомирський мер зазначає, що місто протягом п’яти років знаходиться у пошуку коштів, щоб провести реконструкцію ЗПС аеропорту. За словами Сухомлина, був час коли він думав, що цей проект не вийде. В нього вірили кілька людей. Коли компанія YanAir розпочала роботи з реконструкції, то це виглядало добре. В компанії говорили про те, що є план добудувати смугу за два роки. Це був 2014 рік, але інвестор, який вкладав кошти, відмовився від проекту, а самостійно компанія цього зробити не змогла. Мер каже, що після цього треба було шукати інвестора, який би профінансував ремонтні роботи та розширення ЗПС, або чекати допомоги з фінансуванням з державного бюджету. 

Сухомлин зазначив, що два роки тому парламентський комітет з питань бюджету схвалив виділення житомирському аеропорту грошей, але Верховна Рада це не підтримала. Пауза затягнулася на рік, бо держава не може профінансувати приватну смугу. Після перемовин з власником аеропорту, він погодився безкоштовно передати майно місту. Тепер можна подати заявку на те, щоб держава профінансувала цей проект. 

Рік тому проходив Форум регіонів України та Білорусі, на якому мер Житомира показував президенту України стан аеропорту та попросив Володимира Зеленського допомогти. Зеленський тоді поцікавився, що саме потрібно. Сухомлин сказав, що потрібно приблизно 400 мільйонів гривень для того, щоб можна було провести роботи з реконструкції, після чого можна буде запустити аеропорт в роботу. Президент обіцяв допомогти у цьому питанні. 

У наступному році місто Житомир все ж таки може отримати гроші та зробити реконструкцію смуги. 

“Тиждень тому в мене було спілкування в Офісі Президента, і є великі шанси, що місто отримає необхідну суму, бо наступного року держава виділяє 3 мільярди гривень на розвиток аеропортів”, – підсумував Сухомлин. 

Мер говорить, що житомиряни не розуміють, скільки для цього було проведено зустрічей, робочих груп, скільки було поїздок в столицю, тому що цієї ж роботи не видно. 

Нагадаємо, що комісія Кабінету міністрів провела обстеження житомирського аеропорту, у результаті чого аеропорт визнали готовим для здійснення міжнародних вантажопасажирських перевезень. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.