Субота, 27 Квітня, 2024

Історія аеропорту Житомира

Аеропорт відкрили 1939 року як прикордонний аеропорт. Аеропорт був підданий бомбардуванню у перші днів німецького нападу 1941 року. Аеропорт активно використовували сторони, які його контролювали, під час війни. Далі на zhytomyr-future.

Занепад і відродження аеровокзалу

1990 року летовище призупинило обслуговувати цивільні рейси, що зумовило втрату його цивільного сертифікату 2011 року. Від 1994 року в аеропорті працював пункт пропуску через державний кордон, але 1998 року він втратив цю функцію на користь аеропорту в Озерному. 

Після довгого простою 30 грудня 2015 року авіавокзал отримав сертифікат на обслуговування цивільних рейсів, а в січні 2016-го року прийняв перший рейс за довгий час. Тоді ж його перейменували на честь уродженця Житомира С.П. Корольова. Для директора аеропорту прикладом для розвитку регіонального летовища став аеропорт в Херсоні. 2020 року аеропорт отримав дозвіл приймати міжнародні рейси, а у серпні 2021 року тут прийняли перший іноземний літак.  

2021 року для привернення уваги інвесторів і мешканців на летовищі провели Корольов Авіа Фест. На фестивалі відбулася тематична виставка, виступи парашутистів і приватних льотчиків, на сцені заходу виступали музиканти. 

Здобутки і виклики

Сам аеропорт розташований у провінційному Житомирі, що відзначається на об’ємах пасажирських і вантажних перевезень. Окрім цього летовище більше двох десятиліть не приймав цивільні борти, що відкидало потребу модернізації та розширення. Те, що злітна смуга недостатньо міцна та недостатньо широка і довга для основних літаків, якими користуються європейські та українські компанії (Boeing 737 и Airbus A320), стримувало розвиток галузі в регіоні. Тож 2021-го року на сайті “Прозорро” двічі запускали тендер на модернізацію та розширення аеропорту, а у лютому 2022 року уже навіть підписали контракт з виконавцем – реконструкція летовища мала відбутися 2022 року. Під час робіт з реконструкції планували розширити злітну смугу настільки, аби була змога посадити найбільший середньомагістральний літак Airbus A320. Також мали оновити систему освітлення та перебудувати ангари для стоянки літаків.

Разом з цим 2023-го року мало відбутися закриття на реконструкцію київського аеропорту “Жуляни”. Місцева громада сподівалася, що це допоможе залучити інвестиції та рейси міжнародних компаній саме в житомирське летовище через близькість Житомира до столиці. Також міський голова наголосив, що багато клієнтів авіакомпаній проїжджають повз Житомир, коли прямують до “Борисполя” чи “Жулян”.

Навіть сама наявність авіавокзалу дає свої плюси для ринків праці та освіти: на 2020 рік в невеликому Житомирі працювало 2 льотні школі – “Авіатик” і “Вулкан”. Самі ж інструктори зауважують, що у це місто авіація пустила глибоке коріння, тут народився найвідоміший у світі авіаконструктор. 

Російське відкрите вторгнення в лютому 2022-го року завадило провести реконструкцію аеропорту, яка була запланована на березень цього ж року. Також 27 лютого російські війська завдали ракетного удару по аеропорту.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.