«Ломати не будувати» — так часто кажуть, коли мають на увазі, що зруйнувати набагато простіше, ніж створити щось нове. Однак демонтаж по трудомісткості може бути набагато важчим, ніж будівництво або ремонт. Він вимагає чималої сили та дотримання техніки безпеки. Для полегшення цієї роботи було створено спеціальні інструменти. Вони бувають ручними, електричними та пневматичними. Розглянемо докладніше, які пристрої для яких робіт застосовуються.
Ручні інструменти
Це найдоступніші засоби. Їх вигідніше купити, ніж брати в оренду, оскільки до них доведеться звертатися досить часто. Для багатьох демонтажних робіт стане у нагоді лом. Він буває прямим та вигнутим. Інструмент використовують для видалення покриття для підлоги, зняття дверей, віконних рам, висмикування цвяхів та інших кріпильних елементів.
Для руйнування міжкімнатних перегородок та інших подібних конструкцій знадобиться кувалда – інструмент, схожий на молоток, але з більшою головкою та довгою рукояткою. З її допомогою можна впоратися навіть із цегляною та бетонною конструкцією.
Для більш акуратних точкових робіт використовують зубило та молоток. Ними зручно прибирати оздоблення стін на невеликій площі.
Незважаючи на простоту ручних інструментів, використовувати їх потрібно акуратно із застосуванням засобів індивідуального захисту: окулярів, каски, респіратора.
Електричні та пневматичні пристрої
Вони належать до професійних інструментів, вимагають спеціальних навичок роботи та знань техніки безпеки. Перед використанням потрібно обов’язково ознайомитись з інструкцією із застосування. Такі інструменти дають змогу швидко виконати демонтажні роботи на великій площі.
До найпопулярніших пристроїв відносяться:
- відбійний молоток – розрізняють електричний та пневматичний, при виборі необхідно звертати увагу на потужність та енергію удару, оскільки ці показники визначають ефективність роботи; не завжди допустимо для робіт у багатоквартирних будинках;
- перфоратор – універсальний інструмент зі змінними насадками, може виконувати роль бура, долота та легкого відбійного молотка, що підходить для великого спектру завдань;
- болгарка – використовується для різання труб, віконних решіток та інших металевих конструкцій; Найбільш сильні варіанти допускають установку кола для різання бетонних стінок.
На додаток до демонтажних інструментів варто придбати промисловий пилосос для видалення будівельного пилу.
Де взяти пристрої для демонтажу
Для особистого користування варто придбати обов’язковий мінімум. Ручні пристрої для демонтажу коштують недорого, тому їх покупка не сильно вдарить по кишені. З електричних знадобиться перфоратор із різними насадками, а також болгарка – ці інструменти знайдуть застосування у будь-якій майстерні.
Як альтернативний варіант можна розглянути оренду інструменту. Це особливо вигідно, коли потрібний дуже потужний пристрій на кілька днів. При великих обсягах демонтажних робіт найчастіше вигідніше і найпростіше найняти бригаду майстрів зі своїм інструментом.